Golul 12 pentru Keşeru

Etapă prolifică pentru atacanţii aflaţi în anturajul echipei naţionale. Raul Rusescu, Florin Andone, Bogdan Stancu şi Denis Alibec au marcat, astfel că nu se putea lăsa mai prejos orădeanul Claudiu Keşeru.

Atacantul a marcat un nou gol pentru Ludogoreţ Razgrad şi a ajuns la cota 12 reuşite în prima ligă bulgară. Ludogoreţ a învins în deplasare pe OFK Pirin cu 3-1 (1-1), iar Keşeru a înscris în minutul 62 cu un şut puternic din 10 metri, golul prin care echipa sa a trecut în avantaj. Keşeru se menţine lider în clasamentul golgeterilor cu 12 goluri, iar Ludogoreţ a mai făcut un pas spre titlu având 12 puncte avans faţă de Levski Sofia, echipa de pe locul 2.

Keşeru a fost integralist, la fel ca Moţi (autorul unui autogol), în timp ce Prepeliţă a intrat în minutul 79.