Gorica, la un pas de Steaua

Gorica a castigat marti seara partida de pe terenul lui Linfield, 3-1, in prima mansa a turului 1 preliminar al Ligii Campionilor. Invingatoarea dintre cele doua va da piept cu Steaua in turul 2 preliminar al Ligii.

Campioana Sloveniei, Gorica, a facut marti seara un pas important spre Steaua. Gorica a invins Linfield in Scotia cu 3-1, dupa ce a condus cu 2-0.

Demirovic a reusit o dubla pentru sloveni in minutele 14 si 27. Cu acest scor s-a intrat la vestiare. Linfield a dat impresia ca poate reveni si a marcat in minutul 58 prin Dickson, din penalty.

Pentru un retur linistit si o calificare lejera in turul al doilea preliminar al Ligii Campionilor, Sturm a marcat pentru Gorica in minutul 66 stabilind scorul final, 3-1.

Returul are loc marti, pe 8 iulie, in Slovenia.