Hagi: ”Cred ca ne calificam in Liga Campionilor”

Antrenorul Stelei, Gica Hagi, a declarat dupa egalul din Belarus, scor 2-2, cu BATE Borisov, ca i-a felicitat pe jucatori la vestiar si ca e de parere ca Steaua se va califica in Liga Campionilor.

“Prima repriza a fost destul de proasta, ne-am lasat surprinsi, am intrat prea increzatori in teren, deoarece toata lumea credea ceva usor. Fotbalul nu e vorbit, fotbalul se scrie. In repriza a doua am intrat bine in teren si ne-am revenit, am luat gol pe final si asta e, in fotbal nu e usor. Am intalnit o echipa care sta bine in teren, care incearca sa joace fotbal, si chiar au facut un fotbal bun, atat cat au putut.

Au jucat bine, sunt periculosi, iuti, stau bine in teren. Dar noi am demonstrat ca avem valoare si ca am reactionat bine intr-un moment dificil.In repriza a doua am fost primii la minge si am jucat bine, pacat ca am luat gol in ultima secunda pe faza fixa”, a spus Hagi pentru ProTV.

Gica Hagi da vina pentru jocul slab al Stelei si pe oboseala. “Steaua joaca des, suntem singurii din Romania care in 16 zile au jucat 6 meciuri. E un efort mare, se vede. Cine vrea sa ne vada, ne vede, cine nu, asta e”, a explicat Hagi.

In incheiere, Hagi a spus ca Steaua e aproape de a doua calificare in grupele Ligii Campionilor. “Cred ca o sa intram in Liga Campionilor”, a conchis Hagi.