Incă un eşec al Corvinului

3Comentarii
HUNEDOARA – Corvinul 2005 Hunedoara a mai pierdut două puncte importante pe teren propriu. Şi în etapa a 17-a, ultima din turul campionatului Ligii a doua de fotbal, hunedorenii au dovedit nepuţinţă şi inconsecvenţă în joc.  Corvinul - Unirea Alba Iulia 24.11.2007 II Corvinul - Unirea Alba Iulia 24.11.2007 III

O spune şi scorul de 1-1 cu care s-a încheiat partida, după ce au condus cu 1-0 pe cei de la Unirea Alba Iulia. Meciul a fost de o slabă factură tehnică, ambele echipe complăcându-se într-un joc de uzură, deloc spectaculos. S-a ratat foarte mult, campioni la acest capitol fiind hunedorenii.

Golul a venit totuşi în minutul 37, când Ungureanu a expediat fără nici o pretenţie un şut spre poarta veteranului Rotaru. Acesta a gafat însă incredibil şi va fi 1-0 pentru Corvinul.

Repriza a doua a aparţinut însă oaspeţilor. Ei au reuşit egalarea în minutul 56, prin ex-hunedoreanul Pepenar. Acesta a fost găsit excelent cu o pasă de Ghiorma şi a marcat din 8 metri. Altul ar fi fost scorul final dacă fotbaliştii din Alba Iulia nu ar fi ratat mai multe ocazii clare. Chiar în ultimul minut de joc, Dăscălescu, fostul atacant al Corvinului, a trimis mingea în bară. Cu acest rezultat Corvinul termină turul campionatului pe locul 16, loc retrogradabil, cu doar 12 puncte din 17 meciuri.