Juniorii FC Bihor au remizat cu Reşiţa

9Comentarii
BUCUREŞTI – Învinşi în campionat de două ori, 0-1 acasă şi 0-2 în deplasare, orădenii au reşit să se revanşeze pe jumătate în faţa fostei colege de serie, FCM Reşiţa, la turneul final al juniorilor B. Într-un joc pe care l-a controlat, FC Bihor a obţinut doar un rezultat de egalitate, scor 1-1 (0-0).

Oradea a deschis scorul în minutul 60, când Molnar Laszlo a şutat de la marginea careului, portarul reşiţean a respins şi Ardelean a reluat în poarta goală. După zece minute, FCMR a egalat pe o greşeală de marcaj a defensivei bihorene. „Echipa a făcut un meci bun, dar din păcate am ratat o sumedenie de ocazii.

Cred că am avut zece situaţii singuri cu portarul, dar Ardelean, Floruţ şi Butuc au ratat incredibil. În plus, am luat gol cu capul de la cel mai mic jucător de pe teren într-un moment în care jucam în superioritate numerică.

Sper să învingem pe Dinamo şi să ne clasăm pe podium”, a explicat antrenorul Gheorghe Silaghi. În celălalt meci al zilei, Dinamo – Şcoala „Gică Popescu”, scor 1-1. Mâine, 29 iunie, de la 9:30 se dispută ultimele meciuri: FC Bihor – Dinamo şi Şcoala „Gică Popescu” – FCM Reşiţa.

În clasament conduce Şcoala Gică Popescu – 5 puncte (3-1), urmată de Dinamo – 5 p (2-1), FCM Reşiţa – 1 p (1-2) şi FC Bihor – 1 p (1-3).