Karamian a aratat ”degetul” la Craiova

Poli Timisoara a pierdut sambata seara in fata Univesitatii Craiova, cu 2-1. Karamian a fost eliminat si a avut o disputa dura cu fanii olteni.

Karamian a faultat in careu in minutul 80, iar Craiova a marcat golul victoriei din lovitura de pedeapsa.

Eliminat cu cartonas rosu, Karamian a spart un geam de plexiglas de langa banca de rezerve a lui Poli si a aratat “degetul” fanilor olteni. O ploaie de injuraturi s-a abatut din tribune.

Karamian a fost criticat de toata lumea, inclusiv de patronul Marian Iancu, acesta promitand ca armeanul va fi sanctionat.

Craiova a deschis scorul in minutul 30 prin Njock, Mansour a egalat in minutul 75, iar Costea a marcat pentru 2-1 din penalty.

N’jock a inscris la capatul unei faze in care atacantul camerunez l-a driblat inclusiv pe Popa, trimitand in poarta goala, pe langa McKain.

Mansour a reusit egalarea, dupa o centrare venita de la Scutaru. De notat ca acesta a fost primul sut al banatenilor pe spatiul portii lui Banica.

Costea a transformat un penalty scos tot de el, la un fault dur comis de Karamyan, armeanul primind direct cartonasul rosu.