Keşeru a lovit decisiv în Cupa Franţei

Atacantul Claudiu Keşeru (24 de ani) a început bine anul 2011, contribuind la calificarea echipei Angers SCO în „şaisprezecimile” Cupei Franţei. Angers a învins în prelungiri cu 2-1 (1-1) pe Valenciennes (locul 16 în Ligue 1), iar orădeanul a marcat golul victoriei în minutul 105 cu un şut fără speranţe pentru portar.

Keşeru a început jocul pe banca de rezerve, dar a intrat pe teren în partea a doua.

Altfel, Lens cu Bölöni la debut a pierdut cu 1-5 la PSG, iar AS Monaco, cu Daniel Niculae integralist, a cedat cu 2-3 la penalty-uri cu Chambery (Ligue 2). În „şaisprezecimi” Angers va întâlni pe Bordeaux