Liberţ a fost omul meciului

ORADEA – CSM Oradea a învins lejer, cu scorul de 38-29, echipa CSM Sebeş. Handbaliştii orădeni nu au avut nici o problemă în partida cu CSM Sebeş, întrecându-şi adversarii în mod categoric, fără a se întrebuinţa prea mult.

Doar primele zece minute ale meciului au fost mai echilibrate, scoruri 3-1, 5-4, după care gazdele s-au distanţat pe tabela de marcaj. Avantajul lor a ajuns la zece goluri, scor 17-7 (’21). Oaspeţii au încercat să limiteze proporţiile scorului, fără a reuşi să echilibreze partida. Conducătorul de joc al orădenilor, Cosmin Liberţ, a făcut o partidă bună, reuşind să marcheze 11 goluri.
În repriza secundă, antrenorii orădeni Avramescu şi Rus au introdus pe teren juniorii şi jucătorii de rezervă, iar ritmul jocului a scăzut. În jocul gazdelor a apărut precipitarea şi greşelile tehnice, dar diferenţa de pe tabelă s-a păstrat. Rezultatul final, 38-29, consemnează o victorie clară pentru echipa gazdă.