Liberty a remizat cu Eto Gyor

ANTALYA – În al doilea meci de pregătire susţinut pe pământ turcesc, CF Liberty Salonta a terminat la egalitate, scor 0-0, cu echipa Eto Gyor, locul şase în prima ligă maghiară.

În repriza a doua, adversarii au ratat un penalty prin Stark. Pentru Liberty au evoluat: Szasz – Mila, Lipa, Roşca, Coca – Ianc, Kodobocz, Deaconescu, Birtalan – R. Iacob, Bajner. Antrenor: Tibor Selymes.

Pe parcursul reprizei a doua a fost rulat şi restul lotului, cu excepţia lui Bud care este accidentat. De partea cealaltă, Gyor a folosit formula: Varga Z. – Bank, Supic, Kovács Z., Völgyi – Koltai, Eugéne, Jäkl, Pákolicz – Csermelyi, Copa. Au mai jucat Nikolov, Stark, Varga R., Varga L., Dudás, Józsi, Tokody, Böőr şi Brnovic.