Liberty a remizat cu Poli II

TIMIŞOARA – Liberty şi-a măsurat ieri forţele cu Poli II Timişoara, într-un joc de pregătire, terminat la egalitate, scor 1-1 (0-0). Salontanii au marcat primii, în minutul 65, când Dobrescu a driblat doi adversari, a pasat înapoi pentru Deaconescu, care a punctat cu un şut de la 18 metri.

Timişorenii au egalat în al doilea minut de prelungiri (90+2), printr-o lovitură de cap trimisă de Străuţ. Pentru CF Liberty au jucat: Axinte (’60 Gabor) – Chiş, Zaha, Cuciula, S. Tegzeş – Ianc (’25 Coca), Deaconescu (’83 Dobre), Mândru (’80 Giura), Szallai (’65 Petrescu) – Cr. Bud (’70 Farcău), Dobrescu (’75 Aquino). Antrenori: Dan Dobai şi Gergely Alexandru.
Sâmbătă, de la ora 12, se va desfăşura partida revanşă.