Liberty a surclasat Napoli

SORA – Juniorii de la CF Liberty au obţinut prima victorie în cadrul turneului „Alatri-Citta dei Ciclopi”, care se desfăşoară în apropiere de Roma. Bihorenii au învins cu 3-0 (2-0) echipa Napoli, prin golurile marcate de Florean ‘6 şi 23 şi M. Popa ’58.

Victoria este una răsunătoare mai ales că a fost obţinută în inferioritate numerică, fundaşul Lavrincsik fiind eliminat în minutul 58. Antrenorul Hálász Laszlo a început jocul cu Chivari – Silaghi, Lavrincsik, Hering, Boca – Florean, Ionescu, M. Popa, Galea – Markus, Creangă, în partea a doua mai evoluând Moise, Ov. Popa, Suci şi C. Ion. În celălalt meci al Grupei D, Nacional Asuncion a bătut clar Calcio Sora, scor 6-1. Astăzi, în derby-ul grupei se întâlnesc Nacional şi Liberty, ambele având patru puncte şi cele mai mari şanse de a se califica în sferturi. În Grupa A, reprezentativa naţională a României a pierdut, scor 0-2, cu Bologna.