Liceul „Onisifor Ghibu”, pe locul III

Cupa Ghibu la volei feminin, competiţie aflată la cea de-a doua ediţie, a reunit la start opt echipe din România, Croaţia, Serbia şi Ungaria.

Turneul a fost organizat de Liceul „Onisifor Ghibu” şi DJST Bihor. Competiţia a fost dominată de formaţiile OK Arbanasi, Posedarje (Croaţia), Kikinda (Serbia) şi Liceul Ghibu, care s-au calificat în semifinale. Din păcate, echipa orădeană a fost învinsă în această fază, trebuind să se mulţumească cu finala mică, în care a dispus de Posedarje cu scorul de 2-1. În finala mare s-au întâlnit Kikinda şi Arbanasi, victoria revenind formaţiei sârbe cu scorul de 3-1, după un meci dârz disputat.

Clasamentul final al competiţiei a fost: 1. Kikinda, 2. OK Arbanasi, 3. Liceul Ghibu, 4. Posedarje, 5. Pro Volley Arad, 6. Budaörs (Ungaria), 7. Hands United Arad, 8. Târgu Mureş. Echipa Liceului „Onisifor Ghibu” Oradea, pregătită de prof. Rodica Sanislav, a avut componenţa: Corina Vlad, Oana Popa, Andreea Paşca, Denisa Ienciu, Roxana Neaga, Sânziana Pintean, Cristina Ştefan, Simina Carţiş, Alisia Lătaru. Formaţiile clasate pe primele trei locuri au fost recompensate cu diplome, cupe, medalii şi premii constând în mingi de volei şi echipament sportiv.