LIGA 2, ETAPA 4

ORADEA - Rezultate înregistrate în Seria a II-a:

FC Târgovişte – Minerul Lupeni 1-1 (0-1). Moroiţă ’90+2 penalty / D. Militaru ’45

FC Drobeta Turnu Severin – ACU Arad 1-1 (1-0). Bucă ‘8 / N. Bota ’70

Mureşul Deva – CSM Râmnicu Vâlcea 2-1 (1-1). Vajda ’16, Pribac ’70 / Câju ’10 penalty

Mechel Câmpia Turzii – Unirea Alba Iulia 2-3 (2-2). Yartel ’19, Dâmbean ’28 / Zăgrean ‘8 şi 78, Grozav ’15

FC Bihor Oradea – Dacia Mioveni 1-1 (1-0). C.Bucur ’39 penalty / M. Filip ’86

Arieşul Turda – FCM Târgu Mureş 1-0 (1-0). Hardău ’33

UTA Arad – Inter Curtea de Argeş 1-0 (1-0). Roszel ’41

U Cluj – CF Liberty 1-1 (0-0). Matiş ’84 / Cr. Bud ’53

Jiul Petroşani – CFR Timişoara 0-0

 

CLASAMENT

        1.     Unirea Alba Iulia 4      3      1      0      10     -       4      10     +4

        2.     UTA Arad          4      2      2      0      5      -       3      8      +2

…………………………………………………………………………………………………………..

        3.     CF Liberty          4      2      2      0      4      -       2      8      +2

    4.     FCM Tg.Mureş   4      2      1      1      9      -       3      7      +1

    5.     FC Drobeta                4      2      1      1      7      -       3      7      +1

    6.     Mureşul Deva     4      2      1      1      6      -       5      7      +1

    7.     Jiul Petroşani     4      1      3      0      6      -       4      6      0

    8.     CFR Timişoara    4      1      3      0      1      -       0      6      0

    9.     Minerul Lupeni   4      1      2      1      3      -       2      5      -1

    10.    Dacia Mioveni    4      1      2      1      5      -       5      5      -1

    11.    Arieşul Turda     4      1      2      1      3      -       4      5      -1

    12.    CSM Rm. Vâlcea 4      1      1      2      4      -       5      4      -2

    13.    Internaţional      4      1      0      3      4      -       8      3      -3

    14.    Câmpia Turzii     4      1      0      3      4      -       7      3      -3

————————————————————————————————–

    15.    Univ. Cluj*         4      1      1      2      5      -       6      2      -2

    16.    ACU Arad          4      0      2      2      4      -       7      2      -4

    17.    FC Bihor            4      0      2      2      1      -       6      2      -4

    18.    FC Târgovişte     4      0      2      2      2      -       9      2      -4

 

* Echipă penalizată cu 2 puncte, pentru neîndeplinirea baremului în ediţia trecută a Ligii I

 

Etapa viitoare (sâmbătă 13 septembrie): CFR Timişoara – Mureşul Deva, Dacia Mioveni – Jiul Petroşani, FCM Târgu Mureş – FC Bihor Oradea, Liberty Salonta – Internaţional Curtea de Argeş, ACU Arad – Universitatea Cluj, Unirea Alba Iulia – Drobeta Turnu Severin, CSM Râmnicu Vâlcea – CS Mechel Câmpia Turzii, FCM Târgovişte – UTA Arad, Minerul Lupeni – Arieşul Turda.

 

Teodor Biris



0Comentarii

Herzlichen Dank für Ihren Kommentar - dieser wird nach einer Prüfung von uns freigeschaltet. Beachten Sie, dass dies gerade an Wochenenden etwas länger dauern kann. Kommentare von registrierten Usern werden sofort freigeschaltet - hier registrieren!

inca 1000 caractere ramase