LIGA 2, ETAPA 6

ORADEA - Rezultate înregistrate în Seria a II-a:

„U” Cluj – Alba Iulia 1-0 (0-0). Cordoş ’61

Inter Curtea de Argeş – ACU Arad 2-1 (0-1). Itu ’50, Bier ’90 / Cr. Luca ’45)

FC Drobeta – CSM Rm. Vâlcea 1-1 (0-1). Ignat ’63 / R. Dobre ’10)

Mureşul Deva – Dacia Mioveni 2-1 (2-0). Lintaru ‘7, Sătmar ’45 / Cl. Ionescu ’90

Mechel Câmpia Turzii – CFR Timişoara 1-2 (0-1). Dâmbean ’52 / Neagoie ’44, R. Stan ’72)

Jiul Petroşani – FCM Tg. Mureş 1-0 (0-0). Gheţi ’49

FC Bihor – Minerul Lupeni 4-1 (1-1). Dumitra ’38 autogol, Lukacs ’53 şi 55, V. Florea ’71 / Nicorec ’13

Arieşul Turda – FC Târgovişte 0-0

UTA – Liberty 1-0 (0-0). Roszel ’71

 

CLASAMENT

        1.     Unirea Alba Iulia 6      4      1      1      13     -       5      13     +4

        2.     CFR Timişoara    6      3      3      0      8      -       4      12     +3

………………………………………………………………………………………………………

       3.     UTA Arad          6      3      3      0      6      -       3      12     +3

       4.     CF Liberty          6      3      2      1      5      -       3      11     +2

       5.     FCM Tg.Mureş   6      3      1      2      14     -       4      10     +1

       6.     Mureşul Deva     6      3      1      2      11     -       11     10     +1

       7.     Jiul Petroşani     6      2      3      1      8      -       7      9      0

       8.     Univ. Cluj*         6      3      1      2      8      -       6      8      +1

       9.     Dacia Mioveni    6      2      2      2      9      -       8      8      -1

       10.    FC Drobeta        6      2      2      2      8      -       7      8      -1

       11.    CSM Rm. Vâlcea 6      2      2      2      6      -       6      8      -1

       12.    Arieşul Turda     6      1      4      1      4      -       5      7      -2

       13.    Minerul Lupeni   6      1      3      2      5      -       7      6      -3

       14.    Internaţional      6      2      0      4      6      -       10     6      -3

———————————————————————————————

    15.    FC Bihor            6      1      2      3      6      -       12     5      -4

    16.    FC Târgovişte     6      0      4      2      2      -       9      4      -5

    17.    Câmpia Turzii     6      1      0      5      5      -       10     3      -6

    18.    ACU Arad          6      0      2      4      5      -       11     2      -7

   

* Echipă penalizată cu 2 puncte, pentru neîndeplinirea baremului în ediţia trecută a Ligii I.

 

Etapa viitoare (sâmbătă, 27 septembrie): CFR Timişoara – FC Drobeta Turnu Severin, Dacia Mioveni – CS Mechel Câmpia Turzii, FCM Târgu Mureş – Mureşul Deva, ACU Arad – Liberty Salonta, Unirea Alba Iulia – Internaţional Curtea de Argeş, CSM Râmnicu Vâlcea – Universitatea Cluj, FCM Târgovişte – FC Bihor Oradea, Minerul Lupeni – Jiul Petroşani, Arieşul Turda – UTA Arad.

 

Teodor Biris



0Comentarii

Herzlichen Dank für Ihren Kommentar - dieser wird nach einer Prüfung von uns freigeschaltet. Beachten Sie, dass dies gerade an Wochenenden etwas länger dauern kann. Kommentare von registrierten Usern werden sofort freigeschaltet - hier registrieren!

inca 1000 caractere ramase