LIGA 4, ETAPA 12

ORADEA - Rezultate înregistrate în Liga a IV-a Szertar Sport:

Stăruinţa Săcueni – Izvorul Cociuba Mare 4-4 (2-1). Fâşie ’12, Ciuciu ’23, Morna ’73 şi 79 / Budean ’28 şi 90+3, Pavel ’37 şi 90

Frontiera Oradea – Oţelul Ştei 1-2 (1-2). C. Popa ’45 / Crainic ’28, Petriş ’29

Vulturul Dobreşti – Bioland Paleu 0-2 (0-1). Szeles ’14, Kiss E. ’80

Crişul Aleşd – Locadin Ţeţchea 4-0 (2-0). Dumiter ’28 şi 33, Ivan ’61 penalty, Chebeleu ’66

Nova Cordău – Unirea Valea lui Mihai 0-4 (0-1). Cura ’43 şi 62, Magda ’56, I. Avram ’60

Granitul Nucet – Victoria Avram Iancu 2-1 (2-1). Micula ’32, Gabor ’45 / Negrea ’44

Tricolorul Alparea – Cetatea Biharea 4-1 (1-0). Silaghi ’22, Tuduce ’58, 66 şi 79 / Bulz ’72

Luceafărul Oradea – Biharea Vaşcău 7-0 (4-0). Peter ‘2, Monenciu ’18, Iova ’29, Jude ’37, Cipău ’47, C. Pop ’50, Cr. Ardelean ’69

 

CLASAMENT

        1.     Luceafărul Or.    12     12     0      0      40     -       6      36

        2.     Valea lui Mihai    12     10     0      2      46     -       8      30

        3.     Bioland Paleu     12     9      1      2      32     -       7      28

        4.     FC Crişul Aleşd   12     9      0      3      34     -       16     27

        5.     Izvorul Cociuba  12     8      2      2      35     -       17     26

        6.     Biharea Vaşcău  12     6      0      6      20     -       32     18

        7.     Stăruinţa S.       12     4      3      5      18     -       20     15

        8.     Cetatea Biharea  12     4      0      8      24     -       31     15

        9.     Frontiera Oradea12    5      0      7      17     -       25     15

        10.    FC Oţelul Ştei     12     4      2      6      16     -       28     14

        11.    Locadin Ţeţchea 12     4      1      7      16     -       29     13

        12.    Granitul Nucet   12     4      1      7      21     -       36     13

        13.    Tricolorul Al.      12     4      0      8      17     -       26     12

        14.    Victoria A. Iancu 12     4      0      8      19     -       34     12

        15.    Nova Cordău      12     2      0      10     13     -       36     6

        16.    Vulturul Dobreşti12     1      0      11     9      -       26     3

 

Etapa viitoare (8-9 noiembrie): Biharea Vaşcău – Stăruinţa Săcueni, Cetatea Biharia – Luceafărul Oradea, Victoria Avram Iancu – Tricolorul Alparea, Unirea Valea lui Mihai – Granitul Nucet, Locadin Ţeţchea – Nova Cordău, FC Bioland Paleu – Crişul Aleşd, Oţelul Ştei – Vulturul Dobreşti, Izvorul Cociuba Mare – Frontiera Oradea.

 

Teodor Biris



0Comentarii

Herzlichen Dank für Ihren Kommentar - dieser wird nach einer Prüfung von uns freigeschaltet. Beachten Sie, dass dies gerade an Wochenenden etwas länger dauern kann. Kommentare von registrierten Usern werden sofort freigeschaltet - hier registrieren!

inca 1000 caractere ramase