LIGA 4, ETAPA 4

ORADEA – Rezultate înregistrate în Liga a IV-a la fotbal:

Stăruinţa Săcueni – Unirea Valea lui Mihai 0-4 (0-1). Avram ’35, E. Popa ’53, Mălan ’59, Fele Sandor ’80 penalty

Locadin Ţeţchea – Victoria Avram Iancu 2-3 (1-1). Rogojan ’18, Butuc ’65 / Ţica ’23 autogol, Blaga ’71, C. Buzgău ’72

Bioland Paleu – Cetatea Biharia 3-0 (2-0). Kiss E ’17, Borza ’32 şi 73

Oţelul Ştei – Biharea Vaşcău 1-2 (1-1). Petriş ’41 / A. Filip ’35, M. Merce ’80

Izvorul Cociuba – Luceafărul Oradea 0-3 (0-3). Ember ‘8 şi 20, Cuc ’14

Vulturul Dobreşti – Granitul Nucet 3-0 (1-0). Herman ’42, Mitran ’61, Bolha ’86

Crişul Aleşd – Nova Cordău 3-1 (2-1). Dumiter ‘2 şi 62, Chebeleu ’20 / Galea ’30

Meciul Frontiera Oradea – Tricolorul Alparea s-a disputat ieri după încheiderea ediţiei.

 

CLASAMENT

        1.     Valea lui Mihai    4      4      0      0      17     -       1      12

        2.     Luceafărul Or.    4      4      0      0      13     -       3      12

        3.     FC Crişul Aleşd   4      4      0      0      12     -       3      12

        4.     Bioland Paleu     4      3      0      1      12     -       3      9

        5.     Izvorul Cociuba  4      3      0      1      12     -       5      9

        6.     Locadin Ţeţchea 4      2      0      2      10     -       11     6

        7.     Victoria A. Iancu 4      2      0      2      7      -       11     6

        8.     Vulturul Dobreşti        4      1      0      3      5      -       5      3

        9.     Tricolorul Al.      3      1      0      2      2      -       5      3

        10.    FC Oţelul Ştei     4      1      0      3      6      -       9      3

        11.    Frontiera Oradea        3      1      0      2      4      -       8      3

        12.    Nova Cordău      4      1      0      3      5      -       10     3

        13.    Stăruinţa S.       4      1      0      3      4      -       9      3

        14.    Biharea Vaşcău  4      1      0      3      4      -       10     3

        15.    Granitul Nucet   4      1      0      3      5      -       15     3

        16.    Cetatea Biharea  4      1      0      3      4      -       14     3

 

Etapa viitoare (13-14 septembrie): Nova Cordău – Stăruinţa Săcueni, Granitul Nucet – Crişul Aleşd, Tricolorul Alparea – Vulturul Dobreşti, Luceafărul Oradea – Frontiera Oradea, Biharea Vaşcău – Izvorul Cociuba, Cetatea Biharia – Oţelul Ştei, Victoria Avram Iancu – Bioland Paleu, Unirea Valea lui Mihai – Locadin Ţeţchea.

 

Teodor Biris



0Comentarii

Herzlichen Dank für Ihren Kommentar - dieser wird nach einer Prüfung von uns freigeschaltet. Beachten Sie, dass dies gerade an Wochenenden etwas länger dauern kann. Kommentare von registrierten Usern werden sofort freigeschaltet - hier registrieren!

inca 1000 caractere ramase