LIGA 4, ETAPA 7

ORADEA - Rezultate din etapa a VII-a:

Granitul Nucet – Stăruinţa Săcueni 1-1 (0-0). Gabor ’54 / Tomuţiu ’77

Tricolorul Alparea – Nova Cordău 3-2 (2-1). Hălmăgean ‘7 şi 29, Silaghi ’52 / Căvăjdan ’17, D. Belea ’68 autogol

Luceafărul Oradea – Crişul Aleşd 2-1 (1-1). Monenciu ’31 şi 46 / L. Popa ’34

Biharea Vaşcău – Vulturul Dobreşti 3-0 (0-0). Iovan ’68 şi 70, Lupuţ ’73

Cetatea Biharia – Frontiera Oradea 4-1 (3-1). Podilă ‘8, 34 şi 38, Pintea ’54 / A. Popa ’44

Victoria A. Iancu – Izvorul Cociuba 1-3 (0-2). Fl. Benea ’74 / Ursuţ ’31, Budean ’44, M Bene ’87

Unirea Valea lui Mihai – Oţelul Ştei 6-1 (1-0). C. Avram ’45+2, Cura ’54, E. Popa ’56, R. Ştefan ’58, Olah ’77, R. Avram ’90 / Merge ’73

Locadin Ţeţchea – Bioland Paleu 2-0 (1-0). Varga ’28, Ghiuro ’75



CLASAMENT

1. Luceafărul Or. 7 7 0 0 19 – 5 21

2. Valea lui Mihai 7 6 0 1 27 – 4 18

3. FC Crişul Aleşd 7 6 0 1 18 – 6 18

4. Izvorul Cociuba 7 5 0 2 19 – 10 15

5. Bioland Paleu 7 5 0 2 16 – 6 15

6. Stăruinţa S. 7 3 1 3 9 – 10 10

7. FC Oţelul Ştei 7 3 0 4 13 – 16 9

8. Locadin Ţeţchea 7 3 0 4 12 – 16 9

9. Frontiera Oradea7 3 0 4 10 – 14 9

10. Tricolorul Al. 7 3 0 4 9 – 13 9

11. Biharea Vaşcău 7 3 0 4 10 – 15 9

12. Nova Cordău 7 2 0 5 9 – 16 6

13. Cetatea Biharea 7 2 0 5 9 – 18 6

14. Victoria A. Iancu 7 2 0 5 9 – 21 6

15. Granitul Nucet 7 1 1 5 7 – 19 4

16. Vulturul Dobreşti 7 1 0 6 6 – 13 3



Etapa viitoare (4-5 octombrie): Stăruinţa Săcueni- Bioland Paleu, Oţelul Ştei – Locadin Ţeţchea, Izvorul Cociuba – Unirea Valea lui Mihai, Frontiera Oradea – Victoria Avram Iancu, Vulturul Dobreşti – Cetatea Biharia, Crişul Aleşd – Biharea Vaşcău, Nova Cordău – Luceafărul Oradea, Granitul Nucet – Tricolorul Alparea.

Teodor Biriş



0Comentarii

Herzlichen Dank für Ihren Kommentar - dieser wird nach einer Prüfung von uns freigeschaltet. Beachten Sie, dass dies gerade an Wochenenden etwas länger dauern kann. Kommentare von registrierten Usern werden sofort freigeschaltet - hier registrieren!

inca 1000 caractere ramase