LIGA 4 TEAM SPORT

ORADEA - Rezultate din etapa 27, desfăşurată miercuri, în urma căreia Luceafărul Oradea este matematic câştigătoare a Ligii a IV-a şi va reprezenta Bihorul la barajul pentru promovarea în Liga a III-a:


Izvorul Cociuba Mare – Stăruinţa Săcueni
5-2 (2-1). Bene ’25, Pavel ’45, Barani ’61, Fazejkas
’68, Budean ’78 / Cuc ’40, Tomuţiu ’89


Oţelul Ştei – Frontiera Oradea 0-0


Bioland Paleu – Vulturul Dobreşti 10-0 (3-0). Kiss
‘9, Avram ’30, 47 şi 87, Lupuţ ’32 şi
50, Muzsnay jr. ’59 şi 85, Popescu ’60, Besu ’78,
Bacoş ’85


Locadin Ţeţchea – Crişul Aleşd 2-4
(0-1). Chirilă ’49, Junc ’90+2 / C. Iacob ’24
şi 51, Galea ’55, Mitra ’82


Unirea Valea lui Mihai – Nova Cordău 3-0
(neprezentare)


Victoria Avram Iancu – Granitul Nucet 2-1 (1-0). Vinter
’24, Kis ’90+5 / Sime ’53


Cetatea Biharia – Tricolorul Alparea 1-2 (1-0). Fl.
Madar ‘4 / C. Belea ’55, Bot ’61


Biharea Vaşcău – Luceafărul Oradea 0-6
(0-5). Grosu ‘2 şi 22, Ember ’16, Filip ’37, Iova
’45, Briciu ’46


Meciul s-a întrerupt în minutul 50
după ce gazdele au rămas cu doar 6
jucători pe teren.




CLASAMENT


1. Luceafărul Or. 27 25 2 0 115 – 14 77


…………………………………………………………………………………………


2. Valea lui Mihai 27 22 1 4 98 – 17 67


3. Cociuba Mare 27 20 2 5 92 – 39 62


4. FC Bioland Paleu 27 20 1 6 85 – 19 61


5. FC Crişul Aleşd 27 17 2 8 74 – 43 53


6. Stăruinţa Săc. 27 11 6 10 43 – 45
39


7. FC Oţelul Ştei 27 11 5 11 41 – 45 38


8. Avram Iancu 27 12 1 14 47 – 65 37


9. Frontiera Oradea27 10 4 13 40 – 58 34


10. Tricolorul Alp. 27 10 3 14 41 – 53 33


11. Cetatea Biharia 27 10 1 16 48 – 59 31


12. Locadin Ţeţchea 27 8 4 15 41 – 59
28


13. Biharea Vaşcău 27 8 1 18 31 – 80 25


14. Granitul Nucet* 27 6 2 19 36 – 94 14


————————————————————————————-


15. Nova Cordău 27 4 2 21 32 – 101 14


16. Vulturul Dobreşti27 3 1 23 21 – 89 10




* Echipă penalizată cu 6 puncte pentru
substituire de jucător.




Etapa viitoare (23-24 mai): sâmbătă,
Luceafărul Oradea – Cetatea Biharia (ora 11, teren
Sântion), Crişul Aleşd – Bioland Paleu
(ora 11), Frontiera Oradea – Izvorul Cociuba Mare (ora
18, teren Sântion); duminică, Tricolorul
Alparea – Victoria Avram Iancu (ora 15), Granitul Nucet
– Unirea Valea lui Mihai (ora 17), Stăruinţa
Săcueni – Biharea Vaşcău (ora 17), Nova
Cordău – Locadin Ţeţchea (ora 17),
Vulturul Dobreşti – Oţelul Ştei (ora
17).


 


Teodor Biris

Taguri: , ,


0Comentarii

Herzlichen Dank für Ihren Kommentar - dieser wird nach einer Prüfung von uns freigeschaltet. Beachten Sie, dass dies gerade an Wochenenden etwas länger dauern kann. Kommentare von registrierten Usern werden sofort freigeschaltet - hier registrieren!

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici !