LIGA 4 TEAM SPORT

ORADEA – Rezultate din etapa 28:

Stăruinţa Săcueni – Biharea Vaşcău 1-2 (1-1). Ov. Morna ’31 / M. Merce ’12 şi 84

Luceafărul Oradea – Cetatea Biharia 3-0 (1-0). Crişan ‘9, 60 şi 70

Tricolorul Alparea – Victoria Avram Iancu 7-3 (3-0). Jurcuţ ‘1, Galiş ’35 şi 41, Bot ’50, 54 şi 87, Suciu ’85 / Costea ’50, Kiss ’73, Buzgău ’89 penalty

Granitul Nucet – Unirea Valea lui Mihai 0-1 (0-1). I. Avram ’30

Nova Cordău – Locadin Ţeţchea 3-0 (0-0). Căvăjdan ’56, 70 şi 88

Crişul Aleşd – Bioland Paleu 1-1 (1-1). Galea ’42 / Besu ’36

Vulturul Dobreşti – Oţelul Ştei 3-3 (1-2). Bolha ’20, P. Burescu ’59 şi 64 / Junc ’14, Raţ ’26, Haica ’60

Frontiera Oradea – Izvorul Cociuba Mare 1-5 (0-2). Maghiar ’52 / M. Bene ‘2 şi 79, A. Chiş ’22, C. Chişe ’47 autogol, Barani ’60

CLASAMENT

  1. 28     26     2      0      118   -       14     80

…………………………………………………………………………………………

  1. Valea lui Mihai    28     23     1      4      99     -       17     70
  2. Cociuba Mare     28     21     2      5      97     -       40     65
  3. FC Bioland Paleu 28     20     2      6      86     -       20     62
  4. FC Crişul Aleşd   28     17     3      8      75     -       44     54
  5. 28     11     6      11     44     -       47     39
  6. FC Oţelul Ştei     28     11     6      11     44     -       48     39
  7. Avram Iancu      28     12     1      15     50     -       72     37
  8. 28     11     3      14     48     -       56     36
  9. Frontiera Oradea28    10     4      14     41     -       63     34
  10. Cetatea Biharia   28     10     1      17     48     -       62     31
  11. Locadin Ţeţchea 28     8      4      16     41     -       62     28
  12. Biharea Vaşcău  28     9      1      18     33     -       81     28
  13. Nova Cordău      28     5      2      21     35     -       101   17

————————————————————————————-

  1. Granitul Nucet*  28     6      2      20     36     -       95     14
  2. Vulturul Dobreşti28     3      2      23     24     -       92     11

               

* Echipă penalizată cu 6 puncte pentru substituire de jucător.

Etapa viitoare (30-31 mai): Frontiera Oradea – Stăruinţa Săcueni, Izvorul Cociuba Mare – Vulturul Dobreşti, Oţelul Ştei – Crişul Aleşd, Bioland Paleu – Nova Cordău, Locadin Ţeţchea – Granitul Nucet, Unirea Valea lui Mihai – Tricolorul Alparea, Victoria Avram Iancu – Luceafărul Oradea, Cetatea Biharia – Biharea Vaşcău.

Teodor Biris



0Comentarii

Herzlichen Dank für Ihren Kommentar - dieser wird nach einer Prüfung von uns freigeschaltet. Beachten Sie, dass dies gerade an Wochenenden etwas länger dauern kann. Kommentare von registrierten Usern werden sofort freigeschaltet - hier registrieren!

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici !