LIGA 5, ETAPA 13

ORADEA – Rezultate consemnate în Liga a V-a la fotbal:

SERIA NORD

Minerul Şuncuiuş – Voinţa Cheresig 5-2 (2-0). Olah ’25, Burlău ’43 autogol, Ambru ’53, Tarr ’81, Andraş ’89 / Maier ’75 şi 86

Stânca Vadu Crişului – Electric Star Marghita 2-0 (0-0). Lazăr ’65, Oanga ’88

Unirea Bratca – Viitorul Borş 1-3 (1-1). Suciu ’23 / Balog ‘3, Racz ’72, Szapanos ’90+2 penalty

Partium Oradea – Termal Livada 2-10 (1-5). Olah ’14 penalty, Gali ’88 / Tripa ’29, ’45+2, Sfârlea ’30 şi 84, Brisc ’39 şi 69, Matei ’42, 62 şi 71, Varodi ’63

Viitorul Popeşti – Bioland Paleu 1-1 (1-1). Cheregi ’22 / Maier ’12

Viitorul Brusturi – Cetatea Biharia 2-8 (1-6). Gug ’13, Gabor ’65 / Zadori ‘2, Morar ’20, 21, 28, 32, 35 şi 68, Pintea ’75

Săgeata Auşeu – Inter Aştileu 3-6 (1-3). Vancea 15, Cuc 75, 90 / Crichel 12, 20, Ilea 33, Ţinc 47, Ivan 58, 87

CLASAMENT

1. Vadu Crişului 13 10 2 1 39 – 16 32

2. Cetatea Biharia 13 10 1 2 50 – 27 31

3. Inter Aştileu 13 10 0 3 47 – 25 30

4. Viitorul Popeşti 13 8 2 3 26 – 16 26

5. Termal Livada 13 8 1 4 44 – 21 25

6. Min. Şuncuiuş 13 8 1 4 32 – 15 25

7. Bioland Paleu 13 6 4 3 26 – 17 22

8. Săgeata Auşeu 13 4 2 7 25 – 30 14

9. Viitorul Borş 13 4 2 7 18 – 23 14

10. Electric Star 13 4 1 8 20 – 33 13

11. Voinţa Cheresig 13 4 0 9 34 – 38 12

12. Viitorul Brusturi 13 3 0 10 21 – 46 9

13. Unirea Bratca 13 3 0 10 19 – 52 9

14. CSU Partium 13 1 0 12 14 – 55 3

Etapa viitoare (martie 2008): Voinţa Cheresig – Inter Aştileu, Săgeata Auşeu – Cetatea Biharia, Viitorul Brusturi – FC Bioland Paleu, Viitorul Popeşti – Termal Livada, CSU Partium Oradea – Viitorul Borş, Unirea Bratca – Electric Star Marghita, Stânca Vadu Crişului – Minerul Şuncuiuş.

SERIA SUD

Cariera Vărăşeni – Poiana Curăţele 0-2 (0-1). Rif ’42, Buha ’68

Progresul Tăut – Avântul Mizieş 4-2 (1-1). Mangrău ‘4, 88 şi 89, Moţ ’58 / Gruie ’19, Buha ’75

Olimpia Salonta – Nova Cordău 1-6 (1-1). Sălăjan ’38 / Căvăşdan ’26 şi 48, Sălăjean ’51, 70 şi 81

Poiana Budureasa – CF Bihorul II Beiuş 3-1 (1-1). Goina ’43, Oancea ’46 şi 58 / M. Rusu ’22

AS Grădinari – AS Roşia 3-0 (2-0). Marcu ’17, Coraş ’19, Köteles ’76

Victoria Tulca – Regiana Cefa 1-0 (0-0). Cotrău ’73

Victoria Ciumeghiu – Unirea Livada 1-1 (1-0). Lascu ’38 / Lung ’88

Gloria Căbeşti a stat.


CLASAMENT

1. CF Bihorul II 13 10 0 3 51 – 21 30

2. FC Grădinari 12 10 0 2 39 – 16 30

3. Poiana Curăţele 12 8 3 1 29 – 13 27

4. Poiana Budureasa 13 8 2 3 35 – 18 26

5. Nova Cordău 12 7 3 2 40 – 19 24

6. Voinţa Ciumeghiu 12 6 4 2 34 – 15 22

7. Unirea Livada 12 7 1 4 27 – 27 22

8. Olimpia Salonta 12 5 0 7 28 – 27 15

9. Victoria Tulca 12 5 0 7 15 – 27 15

10. Regiana Cefa 12 4 2 6 29 – 13 14

11. Cariera Vărăşeni 12 4 2 6 22 – 29 14

12. Progresul Tăut 12 4 1 7 21 – 36 13

13. Gloria Căbeşti 12 2 0 10 27 – 49 6

14. AS Roşia 13 2 0 11 17 – 62 6

15. Avântul Mizieş 12 0 0 12 14 – 62 0

Izvorul II Cociuba Mare a fost exclusă din campionat pentru două neprezentări şi toate rezultatele i-au fost anulate.

Etapa viitoare (duminică, 18 noiembrie): Poiana Curăţele – Unirea Livada, Regiana Cefa – Voinţa Ciumeghiu, Gloria Căbeşti – Victoria Tulca, CF Bihorul II Beiuş – FC Grădinari, Nova Cordău – Poiana Budureasa, Avântul Mizieş – CSM Olimpia Salonta, Cariera Vărăşeni – Progresul Tăut. AS Roşia stă.

Teodor Biris



0Comentarii

Herzlichen Dank für Ihren Kommentar - dieser wird nach einer Prüfung von uns freigeschaltet. Beachten Sie, dass dies gerade an Wochenenden etwas länger dauern kann. Kommentare von registrierten Usern werden sofort freigeschaltet - hier registrieren!

inca 1000 caractere ramase