LIGA 5, ETAPA 2

ORADEA – Rezultate consemnate în cele două serii ale Ligii a V-a (Campionatul Judeţean), la fotbal:

SERIA NORD

Voinţa Cheresig – Stânca Vadu Crişului 3-4 (0-3). Bulzan ’53 şi 74, Blaga ’79 / Lazăr ‘2, Reti ‘5, Bela ’36, Caba ’85

Unirea Bratca – Minerul Şuncuiuş 3-2 (1-0). Tripon ’26, Iancu ’75, Bradea ’78 penalty / Popa ’55, Olah ’57

CSU Partium Oradea – Electric Star Marghita 1-2 (0-1). Szabo ’90+2 / G. Maghiar ’32, Manea ’70

Viitorul Popeşti – Viitorul Borş 1-0 (1-0). Pintiuţă ’24

Viitorul Brusturi – Termal Livada 4-3 (2-3). Gug ‘2 şi 77, Gabor ’17, Bujor ’87 / Matei ’23, Brisc ’30, Şerban ’37

Săgeata Auşeu – Bioland Paleu 2-1 (0-1). Noje ’47, Urs ’53 / Muzsnay jr. ’11

Inter Aştileu – Cetatea Biharia 5-0 (1-0). Crichel ’36, 45 şi 75, Ţinc ’50, Lazăr ’53

 

CLASAMENT

        1.     Inter Aştileu       2      2      0      0      7      -       1      6

        2.     Eectric Star        2      2      0      0      5      -       3      6

        3.     Săgeata Auşeu   2      1      1      0      3      -       2      4

        4.     Bioland Paleu     2      1      0      1      4      -       2      3

        5.     Viitorul Borş       2      1      0      1      3      -       1      3

        6.     Termal Livada    2      1      0      1      6      -       5      3

        7.     Unirea Bratca     2      1      0      1      5      -       5      3

        8.     Stânca Vadu Crişului   2      1      0      1      4      -       4      3

        9.     Minerul Şuncuiuş       2      1      0      1      3      -       3      3

        10.    Viitorul Popeşti   2      1      0      1      2      -       3      3

        11.    Viitorul Brusturi  2      1      0      1      4      -       6      3

        12.    Cetatea Biharia   2      0      1      1      1      -       6      1

        13.    Voinţa Cheresig  2      0      0      2      4      -       6      0

        14.    CSU Partium      2      0      0      2      1      -       5      0

 

 Etapa viitoare (duminică, 2 septembrie): Cetatea Biharia – Voinţa Cheresig, FC Bioland Paleu – Inter Aştileu, Viitorul Borş – Viitorul Brusturi, Electric Star – Viitorul Popeşti, Termal Livada – Săgeata Auşeu, Minerul Şuncuiuş – CSU Partium Oradea, Stânca Vadu Crişului – Unirea Bratca.

 

SERIA SUD

Poiana Curăţele – Olimpia Salonta 2-0 (0-0). C. Popa ’84, Rif ’90

Poiana Budureasa – Progresul Tăut 4-0 (2-0). Ban ‘1, 22 şi 60, Borza ’49

FC Grădinari – Cariera Vărăşeni 4-2 (2-1). Tripa ’18 penalty, 38 şi 82, Haica ’49 / Torj ’40, Farcaş ’67

Victoria Tulca – Nova Cordău 2-3 (2-0). Chiorean ’17, Ţeudean ’25 / Căvăjdan ’52 şi 65, Iuhas ’58 penalty

Voinţa Ciumeghiu – CF Bihorul II Beiuş 3-0 (1-0). Ghender ’18, Roxin ’50, Borbely ’78

Unirea Livada – AS Roşia 5-1 (2-1). Iuhas ’23 şi 75, Berindei ’31, Coita ’85 şi 90 / Dăescu ’36

Regiana Cefa – Gloria Căbeşti 5-0 (2-0). Roşu ’30, 33, 57, 74 şi 88

Izvorul II Cociuba Mare – Avântul Mizieş 1-0 (0-0). Gavriş ’90+2

 

CLASAMENT

        1.     Voinţa Ciumeghiu       2      2      0      0      10     -       0      6

        2.     FC Grădinari      2      2      0      0      10     -       3      6

        3.     Unirea Livada     2      2      0      0      10     -       5      6

        4.     Nova Cordău      2      2      0      0      6      -       2      6

        5.     Regiana Cefa     2      1      1      0      5      -       0      4

        6.     Budureasa 2      1      1      0      5      -       1      4

        7.     Poiana Curăţele  2      1      1      0      2      -       0      4

        8.     Bihorul II Beiuş  2      1      0      1      6      -       4      3

        9.     Olimpia Salonta  2      1      0      1      3      -       3      3

        10.    Cociuba Mare II 2      1      0      1      1      -       3      3

        11.    Cariera Vărăşeni 2      0      1      1      2      -       5      1

        12.    Gloria Căbeşti     2      0      0      2      4      -       10     0

        13.    Victoria Tulca     2      0      0      2      3      -       9      0

        14.    Progresul Tăut   2      0      0      2      1      -       7      0

        15.    Avântul Mizieş    2      0      0      2      1      -       7      0

        16.    AS Roşia    2      0      0      2      1      -       12     0

 

Etapa viitoare (duminică, 2 septembrie): Gloria Căbeşti – Poiana Curăţele, AS Roşia – Regiana Cefa, CF Bihorul II Beiuş – Unirea Livada, Nova Cordău – Victoria Ciumeghiu, Avântul Mizieş – Victoria Tulca, Cariera Vărăşeni – Izvorul II Cociuba Mare, Progresul Tăut – AS Grădinari, Olimpia Salonta – Poiana Budureasa.

Teodor Biris



0Comentarii

Herzlichen Dank für Ihren Kommentar - dieser wird nach einer Prüfung von uns freigeschaltet. Beachten Sie, dass dies gerade an Wochenenden etwas länger dauern kann. Kommentare von registrierten Usern werden sofort freigeschaltet - hier registrieren!

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici !