LIGA 5 TEAM SPORT

ORADEA – Rezultate consemnate în cele două serii ale Campionatului Judeţean în etapa 27:

SERIA NORD

Partizanul Sânnicolau – Săgeata
Auşeu 4-2 (3-1).
Bragye ’17, 33 şi 41,
Andruşca ’83 / Simionaş ’31, I. Suciu ’81

Unirea Livada – Viitorul Brusturi 2-1 (1-0).
Luczo ’15, Oşvat ’80 / F. Gug ’90+3 penalty

Minerul Şuncuiuş – Inter Aştileu 5-1
(3-1).
Ciorba ’12, A. Suciu ’20, M. Popa ’32, 54
şi 69 / Bela ’36

Voinţa Suplac – Voinţa Cheresig 0-2
(0-2).
I. Bulzan ’14, Sava ’16 penalty

Dinamo Oradea – Viitorul Popeşti 0-2 (0-0).
M. Şerban ’74, Hercuţ ’81

Cetatea II Biharia – Partium Oradea 0-7 (0-4).
Szucs ‘8, Bisztran ’20, Jambor ’29 şi 83, Kovacs
’41, Meszaros ’51, Opre ’68

Kinder Junior – Stânca Vadu Crişului 5-2
(3-2).
Vaida ’13, S. Pantiş ’37, Birta ’39, L.
Pantiş ’73, Neaga ’90+2 / Fora ’16, Reti ’18

Electric Star – Bioland II Paleu* 3-0

FC Tileagd* – Viitorul Borş 0-3.

 

CLASAMENT


       
1.     Viitorul
Popeşti   27    
27    
0     
0      105  
-      
18     81


—————————————————————————————-


       
2.     Min.
Şuncuiuş   
27     24    
0     
3      124  
-      
35     72


       
3.     Inter
Aştileu      
27     18    
3     
6     
76    
-      
38     57


4.     Kinder
Junior    
28     17    
4     
7     
93    
-      
47     55


5.     Dinamo
Or.       
27     17    
2     
8     
61    
-      
34     53


       
6.     Viitorul
Borş      
27     17    
1     
9     
78    
-      
38     52


       
7.     Vadu
Crişului    
27     14    
2     
11     46    
-      
47     44


       
8.     Unirea
Livada    
27     13    
2     
12     72    
-      
72     41


       
9.     Voinţa Cheresig 
27     10    
2     
15     60    
-      
71     32


       
10.    Cetatea II Bih.  
27     10    
1     
16     51    
-      
83     31


       
11.    FC
Tileagd*      
27     10    
0     
17     48    
-      
59     30


       
12.    Partium
Or.       
27    
9     
3     
15     59    
-      
74     30


       
13.    Voinţa
Suplac    
26    
8     
3     
15     45    
-      
82     27


       
14.    Electric
Star      
28    
8     
2     
18     40    
-      
72     26


       
15.    FC Bioland II*   
27    
7     
2     
18     33    
-      
60     23


       
16.    Săgeata
Auşeu   27    
7     
1     
19     37    
-      
77     22


       
17.    Viitorul Brusturi 
27    
7     
1     
19     46    
-       102  
22    


       
18.    Partizanul
SR     27    
4     
2     
21     33    
-      
88     14


 


* FC Tileagd şi Bioland II Paleu s-au retras din
campionat după încheierea turului şi
vor pierde meciurile rămase de disputat cu 0-3.


 

Etapa viitoare (miercuri, 20 mai, ora 17):
Săgeata Auşeu – Kinder Junior Oradea,
Stânca Vadu Crişului – Cetatea Biharia,
Partium Oradea – Dinamo Oradea, Viitorul Popeşti –
Voinţa Suplac, Viitorul Borş – Minerul
Şuncuiuş, Inter Aştileu – Electric Star
Marghita, Viitorul Brusturi – Partizanul
Sânnicolau Român, Voinţa Cheresig – FC
Tileagd* 3-0, Bioland II Paleu* – Unirea Livada 0-3.


 

SERIA SUD

Gloria Căbeşti – Avântul Mizieş
5-2 (1-1).
I. Fărcanea ‘2, 58 şi 75,
Goina ’53 şi 80 / Covaci ’40, Cireap ’76


Oaspeţii au început meciul în
nouă jucători şi şi-au completat
efectivul în minutul 18.

Flacăra Roşia – Victoria Tulca 1-1
(1-0).
A. Copăcean ’35 / Demian ’76

Poiana Budureasa – Vida Pomezeu 4-1 (0-0).
Oraş ’50, 58 şi 78, Ciobriş ’70 /
Şora ’90+1

Termal Livada – Bihorul II Beiuş 6-0 (2-0).
Roşu ‘8 şi 12, Tipiu ’76, 84 şi 86,
Matei ’79

Poiana Curăţele – Regiana Cefa 4-3
(2-1).
Buha ’17, Rotar ’39 şi 61, Vidican ’53
/ Igna ‘8, Perţe ’79 şi 90

Voinţa Ciumeghiu – Olimpia Salonta 1-0
(1-0).
Ghender ’43


Dacia Gepiu, Inter Crişul Batăr, Atletico
Mădăras au stat.


 


 

CLASAMENT


       
1.     Termal
Livada    21    
19    
2     
0      108  
-      
23     59


———————————————————————————————-


       
2.     Poiana
Budureasa     
21     19    
1     
1     
88    
-      
18     58


       
3.     Olimpia Salonta 
23     16    
4     
3      105  
-      
25           
52


       
4.     Voinţa
Ciumeghiu*    
22     15    
1     
6     
51    
-      
47     43


       
5.     Poiana
Curăţele  21    
13    
2     
6     
58    
-      
33     41


       
6.     Vida
Pomezeu    23    
13    
0     
10     71    
-      
49     39


       
7.     Atletico Mădăras
21     11    
3     
7     
63    
-      
44     36


       
8.     Bihorul II Beiuş 
23     11    
1     
11     45    
-      
58     34


       
9.     Avântul
Mizieş   
22    
8     
1     
13     42    
-      
67     25


       
10.    Victoria
Tulca    
24    
7     
3     
14     35    
-      
66     24


       
11.    Regiana Cefa** 
23    
8     
1     
14     44    
-      
59     19


       
12.    Gloria
Căbeşti    
22    
5     
2     
15     52    
-      
91     17


       
13.    Inter Crişul
Batăr23   
4     
2     
17     16    
-      
74     14


       
14.    Flacăra
Roşia    
21    
3     
2     
16     20    
-      
76     11


       
15.    Dacia
Gepiu      
22    
1     
1     
20     15    
-      
83     4


 


* Voinţa Ciumeghiu a fost penalizată cu trei
puncte pentru că s-a retras de pe teren la meciul
cu CSM Olimpia Salonta.


** Regiana Cefa a fost penalizată cu şase
puncte pentru substituire de jucător.

Etapa viitoare (miercuri, 20 mai, ora 17):
Avântul Mizieş – Voinţa Ciumeghiu, CSM
Olimpia Salonta – Poiana Curăţele, Regiana
Cefa – Termal Livada, CF Bihorul II Beiuş – Poiana
Budureasa, Vida Pomezeu – Flacăra Roşia,
Victoria Tulca – Atletico Mădăras, Dacia
Gepiu – Gloria Căbeşti. Inter Crişul
Batăr va sta.


 


Teodor Biris



0Comentarii

Herzlichen Dank für Ihren Kommentar - dieser wird nach einer Prüfung von uns freigeschaltet. Beachten Sie, dass dies gerade an Wochenenden etwas länger dauern kann. Kommentare von registrierten Usern werden sofort freigeschaltet - hier registrieren!

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici !