LIGA 5 TEAM SPORT

ORADEA - Rezultate consemnate în cele două serii ale Campionatului Judeţean în etapa 28:

SERIA NORD


Săgeata Auşeu – Kinder Junior 0-5 (0-3). Vancia
’38 şi 45, Pantiş ’40, 49 şi 77


Partium Oradea – Dinamo Oradea 11-4 (4-0). Kandara ‘7,
Szucs ’11 şi 40, Kovacs J. ’43 şi 48, Kovacs Sz.
’71, Gal ’53, Csiszmadia ’79, Tokes ’80 şi 90+2,
Kerekgyarto ’90+3 / Sabău ’59, Fărcuţ ’60,
Beudean ’64, Szatmari ’86


Viitorul Popeşti – Voinţa Suplac 11-0 (6-0). I.
Varodi ‘6 şi 28, Daroczi ’17, Bencic ’30 şi 57,
Hercuţ ’42 şi 45, Şerban ’54 şi 60,
Domocoş ’77 şi 80


Viitorul Borş – Minerul Şuncuiuş 1-3 (0-2).
Janosi ’85 / M. Popa ’36, 44 şi 64


Inter Aştileu – Electric Star Marghita 4-0 (1-0).
Criste ‘5, Ficuţ ’70 şi 83, C. Ivan ’80


Viitorul Brusturi – Partizanul Sânnicolau 5-2 (3-2).
R. Luca ’14 şi 53, Gug ’15, 33 şi 61 / Igna ‘2,
Căbuţa ’32 autogol


Stânca Vadu Crişului – Cetatea II Biharia** 3-0



Voinţa Cheresig – FC Tileagd* 3-0


Bioland II Paleu* – Unirea Livada 0-3.




CLASAMENT


1. Viitorul Popeşti 28 28 0 0 116 – 18 84


—————————————————————————————-


2. Min. Şuncuiuş 28 25 0 3 127 – 36 75


3. Inter Aştileu 28 19 3 6 80 – 38 60


4. Kinder Junior 29 18 4 7 98 – 47 58


5. Dinamo Or. 28 17 2 9 65 – 45 53


6. Viitorul Borş 28 17 1 10 79 – 41 52


7. Vadu Crişului 28 15 2 11 49 – 47 47


8. Unirea Livada 28 14 2 12 75 – 72 44


9. Voinţa Cheresig 28 11 2 15 63 – 71 35


10. Partium Oradea 28 10 3 15 70 – 78 33


11. Cetatea II** 28 10 1 17 51 – 86 31


12. FC Tileagd* 28 10 0 18 48 – 62 30


13. Voinţa Suplac 28 8 4 17 47 – 94 28


14. Electric Star 29 8 2 19 40 – 76 26


15. Viitorul Brusturi 28 8 1 19 51 – 104 25


16. FC Bioland II* 28 7 2 19 33 – 63 23


17. Săgeata Auşeu 28 7 1 20 37 – 80 22


18. Partizanul S.R. 28 4 2 22 35 – 93 14




* FC Tileagd şi Bioland II Paleu s-au retras din
campionat după încheierea turului şi vor
pierde meciurile rămase de disputat cu 0-3.


** Cetatea II Biharia s-a retras din campionat după
etapa a 27-a şi va pierde restul meciurilor din acest
sezon cu 0-3.


Etapa viitoare (duminică, 24 mai, ora 17): Viitorul
Brusturi – Săgeata Auşeu, Unirea Livada – Inter
Aştileu, Electric Star Marghita – Viitorul Borş,
Minerul Şuncuiuş – Voinţa Cheresig,
Voinţa Suplac – CSU Partium Oradea, Dinamo Oradea –
Stânca Vadu Crişului, Cetatea II Biharia** –
Kinder Junior Oradea 0-3, Partizanul Sânnicolau
Român – Bioland II Paleu* 3-0, FC Tileagd* – Viitorul
Popeşti 0-3.




SERIA SUD


Olimpia Salonta – Poiana Curăţele 3-2 (1-1).
Stanciu ’14, Fuliaş ’62, Fodor ’74 / Buha ’34, Berce
’64


Regiana Cefa – Termal Livada 1-10 (1-6). L. Varodi ’30 / C.
Roşu ‘1, 7, 31 şi 44, Tipiu ’25, 28 şi 48,
Ţica ’68 şi 78, Radu ’86


Bihorul II Beiuş – Poiana Budureasa 2-4 (1-1). Higyed
’31 şi 47 / Ban ’38, Oraş ’50, R. Ganea ’76,
Nicolae ’78


Vida Pomezeu – Flacăra Roşia 8-0


Victoria Tulca – Atletico Mădăras 1-2 (1-0).
Fărcuţiu ’44 / Ciorba ’67 şi 81


Partidele Avântul Mizieş – Voinţa Ciumeghiu
şi Dacia Gepiu – Gloria Căbeşti s-au
terminat după închiderea ediţiei.


Inter Crişul Batăr a stat.




CLASAMENT


1. Termal Livada 22 20 2 0 118 – 24 62


——————————————————————————————-


2. Poiana Budureasa 22 20 1 1 92 – 20 61


3. Olimpia Salonta 24 17 4 3 108 – 27 55


4. Voinţa Ciumeghiu* 22 15 1 6 51 – 47 43


5. Vida Pomezeu 24 14 0 10 79 – 49 42


6. Poiana Curăţele 22 13 2 7 60 – 36 41


7. Atletico Mădăras 22 12 3 7 65 – 45 39


8. Bihorul II Beiuş 24 11 1 12 47 – 62 34


9. Avântul Mizieş 22 8 1 13 42 – 67 25


10. Victoria Tulca 25 7 3 15 36 – 68 24


11. Regiana Cefa** 24 8 1 15 45 – 69 19


12. Gloria Căbeşti 22 5 2 15 52 – 91 17


13. Inter Crişul Batăr23 4 2 17 16 – 74 14


14. Flacăra Roşia 22 3 2 17 20 – 84 11


15. Dacia Gepiu 22 1 1 20 15 – 83 4




* Voinţa Ciumeghiu a fost penalizată cu trei
puncte pentru că s-a retras de pe teren la meciul cu
CSM Olimpia Salonta.


** Regiana Cefa a fost penalizată cu şase puncte
pentru substituire de jucător.


Etapa viitoare (duminică, 24 mai, ora 17): Dacia Gepiu
– Avântul Mizieş, Gloria Căbeşti –
Inter Crişul Batăr, Atletico Mădăras –
Vida Pomezeu, Flacăra Roşia – Bihorul II
Beiuş, Poiana Budureasa – Regiana Cefa, Termal Livada
– CSM Olimpia Salonta, Poiana Curăţele –
Voinţa Ciumeghiu. Victoria Tulca va sta.


Teodor Biriş

Taguri: , ,


0Comentarii

Herzlichen Dank für Ihren Kommentar - dieser wird nach einer Prüfung von uns freigeschaltet. Beachten Sie, dass dies gerade an Wochenenden etwas länger dauern kann. Kommentare von registrierten Usern werden sofort freigeschaltet - hier registrieren!

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici !