LIGA 5 TEAM SPORT

ORADEA – Rezultate din etapa a IX-a:

SERIA I

Minerul Şuncuiuş – Sporting Lugaş 4-0 (2-0). Rusu ’25, Şvab ’62 şi 66, Dobai ’89 Inter Aştileu – Kinder Junior 4-5 (1-1). Ilea ’34 şi 83, Criste ’53, Bela ’60 / Roşu ’40, Vancia ’57, Marc ’75, Turţ ’84, Tipiu ’90+4 penalty LPS Bihorul – Viitorul Brusturi 1-1 (1-1). Luncan ’30 / Gabor ’14 Vulturul Verde – Voinţa Suplac 3-1 (2-0). Puie ’17, Kovacs ’44, Chişe ’90+3 / Liţ ’55 Stânca Vadu Crişului – Viitorul Marghita 1-2 (0-1). Jolţe ’85 / Mintaş ’16, Bagosi ’48 Electric Star – Partium Oradea 2-5 (2-5). Hebriştean ‘8, Negruţ ’11 / Jambor ’12, Bisztran ’28, Meszaros ’20, Szucs ’13, Kovacs J ’21

CLASAMENT

      1.    Kinder Junior     9     9     0     0     50    -     8     27

———————————————————————————————

      2.    Viitorul Marghita 9     7     1     1     29    -     6     22

      3.    Minerul Şuncuiuş  9     6     0     3     26    -     13    18

      4.    Vulturul Verde    9     6     0     3     18    -     16    18

      5.    Voinţa Suplac     9     5     2     3     18    -     19    17

      6.    Inter Aştileu     9     5     0     4     22    -     19    15

      7.    CSU Partium 9     4     0     5     23    -     21    12

      8.    Vadu Crişului     9     4     0     5     16    -     18    12

      9.    Viitorul Brusturi 9     2     1     6     18    -     23    7

      10.   LPS Bihorul 9     1     3     5     7     -     12    6

      11.   Sporting Lugaş    9     1     1     7     7     -     45    4

      12.   Electric Star*    9     0     0     9     3     -     34    -6

* Electric Star Marghita a fost penalizată cu şase puncte pentru substituire de jucători.

Etapa viitoare (duminică, 25 octombrie): Sporting Lugaş – CSU Partium, Viitorul Marghita – Electric Star Marghita, Voinţa Suplac – Stânca Vadu Crişului, Viitorul Brusturi – Vulturul Verde Oradea, Kinder Junior Oradea – LPS Bihorul Oradea, Minerul Şuncuiuş – Inter Aştileu.

SERIA II

Termal Livada – Viitorul Borş 7-0 (1-0). Bozga ’13, Matei ’55, 59, 67 şi 74, Indrieş ’81, Oşvat ’83 Partizanul Sînnicolau – Olimpia Salonta 0-7 (0-2). Antal ’24 şi 81, Caio ’34 şi 52, Fodor ’75 şi 89 Atletico Mădăras – Pro Cefa 10-0 (3-0). Chiş ’12, 75, 80, 90 şi 90+2, Ursuţ ’13, Pantea ’36, Barani ’69 şi 85, Ciorba ’77 Luceafărul II – Voinţa Ciumeghiu 11-0 (8-0). Briciu ‘8 şi 44, Jurjac ’16, Hodişan ’19, 34 şi 53, Moisa ’22, Iova ’26, Milian ’39 şi 58, Gheţe ’61 penalty Dacia Gepiu – Crişul Sântandrei 1-1 (0-0). Bucea ’60 / Răducanu ’72 Voinţa Cheresig – Unirea Livada 6-1 (1-1). Cheregi ’12, 57, 75 şi 82, Vancea ’90 / Radu ’24

CLASAMENT

      1.    Atletico Mădăras  9     8     1     0     43    -     4 25

——————————————————————————————————————–

      2.    Termal Livada     9     8     1     0     40    -     7     25

      3.    Luceafărul II     9     7     2     0     56    -     4     23

      4.    Olimpia Salonta   9     7     1     1     39    -     17    22

      5.    Voinţa Ciumeghiu  9     5     0     4     20    -     32    15

      6.    Voinţa Cheresig   9     4     2     3     31    -     22    14

      7.    Crişul Sântandrei 9     2     1     6     12    -     36    7

      8.    Viitorul Borş     9     2     0     7     14    -     29    6

      9.    Unirea Livada     9     2     0     7     16    -     33    6

      10.   FC Pro Cefa 9     2     0     7     17    -     46    6

      11.   Partizanul S.R.   9     2     0     7     9     -     39    6

      12.   Dacia Gepiu 9     0     2     7     9     -     39    2

Etapa viitoare (duminică, 25 octombrie): Viitorul Borş – Unirea Livada, Crişul Sântandrei – Voinţa Cheresig, Voinţa Ciumeghiu – Dacia Gepiu, Pro Cefa – Luceafărul Oradea, CSM Olimpia Salonta – Atletico Mădăras, Termal Livada – Partizanul Sânnicolau Român.

 

SERIA III

Victoria Tulca- Inter Crişul Batăr 2-0 (1-0). Mangrău ’35, Dumitrescu ’81 Vida Pomezeu – AS Roşia 1-3 (0-3). Monenciu ’55 / Bolha ’22, Popovits ’35, C. Popa ’39 CF Bihorul II Beiuş – Granitul Nucet 2-1 (0-0). Toma ’64, Higyed ’74 / Gociu ’53 Cetatea Finiş – Avântul Mizieş 3-1 (1-1). Antook ‘6, Köteles ’51, Vătafu ’78 / Bîrzan ‘4 CSC Sînmartin – FC Hidişelul de Sus 0-1 (0-0). Tiponuţ ’63 Gloria Căbeşti a stat.

CLASAMENT

      1.    AS Roşia    9     7     1     1     26    -     8     22

———————————————————————————————————

      2.    CSC Sânmartin     8     7     0     1     24    -     4     21

      3.    Vida Pomezeu      9     6     0     3     26    -     12    18

      4.    Granitul Nucet    8     5     0     3     20    -     12    15

      5.    Victoria Tulca    8     4     1     3     11    -     11    13

      6.    Crişul Batăr            8     4     0     4     15    -     22    12

      7.    Hidişelul de Sus  8     3     2     3     13    -     13    11

      8.    Gloria Căbeşti    8     3     1     4     14    -     13    10

      9.    Bihorul Beiuş II  9     3     0     6     21    -     21    9

      10.   Cetatea Finiş     9     1     1     7     15    -     36    4

      11.   Avântul Mizieş    8     0     0     8     4     -     39    0

Etapa viitoare (duminică, 25 octombrie): Inter Crişul Batăr – FC Hidişelu de Sus, Avântul Mizieş – CSC Sânmartin, Granitul Nucet – Cetatea Finiş, AS Roşia – Gloria Căbeşti, Victoria Tulca – Vida Pomezeu. CF Bihorul II Beiuş va sta.

Teodor Biris



0Comentarii

Herzlichen Dank für Ihren Kommentar - dieser wird nach einer Prüfung von uns freigeschaltet. Beachten Sie, dass dies gerade an Wochenenden etwas länger dauern kann. Kommentare von registrierten Usern werden sofort freigeschaltet - hier registrieren!

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici !