Lipsiţi de şansă

Hunedoara – Corvinul 2005 Hunedoara n-a reuşit decât o remiză albă (0-0) în derby-ul etapei a 15-a a Ligii a II-a, seria vest, cu ocupanta locului trei, Dacia Mioveni, deşi a fost superioară ca joc adversarei sale.

Prima repriză a fost echilibrată, cu ocazii la ambele porţii, iar în a doua Corvinul a dominat autoritar, însă oaspeţii au fost salvaţi de intervenţiile excelente ale portarului.

“Am fost peste ei ca joc, însă ne-a lipsit şansa. De aceea sunt mulţumit de evoluţia jucătorilor, chiar dacă n-am obţinut decât o remiză”, comenta Romulus Gabor, antrenorul hunedorenilor.

Cea mai controversată fază s-a petrecut în minutul 45, când hunedorenii au reclamat un penalty, însă arbitrul Aurel Bogaciu (Bucureşti) n-a indicat punctul cu var.