Luceafarul Felix invinge la Valcea

Luceafărul a învins cu 1-0 (0-0) în meciul susţinut în deplasare cu CSM Râmnicu Vâlcea şi a ajuns la zero în clasamentul adevărului. Cu mai multe schimbări în primul unsprezece, efectuate de antrenorul Leo Grozavu, bihorenii au marcat golul victorie în minutul 59: Bundea a executat o lovitură liberă, portarul a respins şi Roşu, pe fază, a marcat cu capul.

Luceafărul a mai inscris o data in minutul 43 tot prin Roşu însă golul a fost anulat pe motiv de ofsaid. Alte ocazii bune de a marca au fost irosite de Mihuţ 36 si T. Moldovan 71 si 75.

La partidă a asistat şi antrenorul Alin Artimon, fost tehnician la FC Bihor, care urmează să preia funcţia de antrenoru principal la CSM Râmnicu Vâlcea.

Au evoluat echipele

CSM: Tufisi – Eremia, I. Popescu, Plecanciuc, Pribac – Oct. Vasile, N. Nicolae, Fl. Parvu, Vaduva (66 Machtar) – Ad. Stoica (78 G. Ene), Njoh (80 Ionescu). Antrenor: Marius Mitu

Luceafărul: Samoilă – Mihuţ, Pocian, D. Mureşan, A. Achim – D. Muntean, Lupuţ, Z. Bundea (79 Fl. Neaga) – Codoban (73 Ianc), T. Moldovan, C. Roşu (88 Konyeha). Antrenor: Leo Grozavu

Arbitri: Iulian Călin (Ştefăneşti) – Gabriel Stroe şi Florin Neacşu (ambii din Piteşti).