Luceafărul II şi Viitorul Popeşti joacă finala Cupei

Miercuri s-au disputat meciurile contând pentru semifinalele Cupei României în care favoritele şi-au confirmat statutul. Pe terenul din Cordău, singura reprezentantă a Ligii a IV-a, Viitorul Popeşti a învins pe CSC Sânmartin cu 1-0 (1-0) singurul gol fiind marcat de Bencic în minutul 30.

Meciul dintre Luceafărul II Oradea şi Termal Livada a durat doar o repriză, la finele căreia gazdele conduceau cu 3-1 prin golurile marcate de Ember ’16 şi 40, G. Popescu ’39, respectiv Cr. Matei ‘1. Oaspeţii au refuzat să reia jocul în partea a doua în semn de protest faţă de solicitarea delegatului echipei orădene, care a contestat identitatea unui jucător de la Termal.
Din minutul 16, echipa din Livada a evoluat în inferioritate numerică, Dregan fiind eliminat pentru oprirea unui adversar în situaţie iminentă de a înscrie.

Finala Cupei se va disputa pe terenul din Santion la o dată care urmează să fie stabilită de cele două echipe.