Luceafărul Lotus, remiză cu FC Zalău

CIHEI – Într-un meci amical, Luceafărul Lotus şi FC Zalău (Liga a IV-a, Sălaj) au terminat la egalitate, scor 4-4 (4-1).

Bihorenii au controlat clar prima parte a meciului când au avut un avantaj de trei goluri, dar după pauză, zălăuanii au revenit şi au reuşit să egaleze pe fondul schimbărilor făcute de gazde. Golurile noastre au fost marcate de Şuteu (3) şi Ov. Ghilea. În prima repriză, pentru Luceafărul Lotus au jucat: Goia – Budău, Iova, Ardelean, Jude – Ţârlea, Filip, Ov. Ghilea, Cipău – Şuteu, Buştea. La pauză, Lucian Ciocan şi Florin Farcaş au schimbat formula, pe teren intrând: Dobre – C. Pop, Purde, Morar, S. Pocian – Deliu, Pup, Grosu, Silaghi – Cuc, Monenciu. A mai jucat Bercea.

Marţi, Luceafărul Lotus întâlneşte Stăruinţa Săcueni, iar miercuri va intra în cantonament la Hotel Poieniţa din Băile Felix.