Lukacs a marcat trei goluri

Revenit de la echipa nationala under 18, atacantul Lukacs Raymond nu a fost convocat pentru meciul cu Minerul Lupeni. Juniorul a înghitit în sec si s-a revansat la echipa-satelit, contribuind din plin la victoria FC Bihor II în meciul cu Izvorul Cociuba Mare, scor 5-2 (2-0).

Lukacs a punctat în minutele 43, 54 si 69, iar cu un sfert de ora înainte de final a fost substituit cu Magda. Sansele ca atacantul sa fie în lotul pentru Arad au crescut, mai ales ca V. Grigore s-a accidentat, iar celalalt junior, Alin Seroni, este suspendat.

Celelalte goluri ale oradenilor au fost reusite de Bârleanu ’17 si Mih ’85, respectiv L. Bogdan ’88. Antrenorii Danut Baba si Vig Zoltan au folosit echipa: Fildan – Bulz, Patrascu, Coborzan, Bugiu, Balea, Lupo, Ilas, Bârleanu, Lukacs, Popescu. Au mai jucat Andor, Mih, Magda si Avram.