Manchester s-a calificat in Finala Cupei Angliei

Manchester United a reusit sa elimine Watford in semifinalele Cupei Angliei, castigand cu 4-1 pe stadionul lui Aston Villa, Villa Park.

Scorul a fost deschis in minutul 11 de Wayne Rooney, cu un sut de la marginea careului de 16 metri. Internationalul englez se afla in mare forma dupa ce a inscris si in Liga Campionilor, impotriva lui AS Roma.

Surprinzator cursului jocului, Watford a reusit egalarea in minutul 26, prin Bouazza. Acesta a reluat spectaculos din foarfeca, mingea s-a dus in bara, iar apoi a intrat in poarta lui Edwin van der Sar. Manchester United a egalat imediat, peste numai doua minute, cand Wayne Rooney a facut o cursa pe partea dreapta, a patruns in careu, i-a pasat lui Ronaldo, iar acesta, din fata portii nu putea rata tinta.

Watford a inceput bine repriza secunda, dar cei care au marcat au fost tot “diavolii rosii”, prin Rooney, in minutul 66 si prin golul internationalului englez de tineret, Richardson, din minutul 82. Manchester United s-a calificat pentru a 18-a oara in finala Cupei Angliei si va intalni castigatoarea meciului Chelsea – Blackburn.