Marchează la foc automat în Bulgaria

© FOTO: LUDOGORETS.COM
Claudiu Keșeru (31 de ani) este cel mai în formă atacant convocat de selecționerul Cosmin Contra pentru meciurile amicale cu Israel și Suedia.

Atacantul orădean a marcat duminică două goluri în meciul Etar – Ludogoreț Razgrad, scor 0-6 (0-3), din etapa a 26-a.
Keșeru a deschis scorul în minutul 5, după care a punctat pentru 5-0 în minutul 74.

Orădeanul are un bilanț de 16 goluri în actuala ediție a campionatului bulgar, fiind devansat de brazilianul Fernando Karanga (ȚSKA Sofia) – 23 de goluri.

âDupă 26 de etape, Ludogoreț se menține pe locul 1 cu 66 de puncte, trei mai mult decât ȚSKA Sofia.