Markus a marcat contra Ungariei

Atacantul lui FC Bihor, Adrian Markus, este în mare formă atât la echipa de club cât şi la reprezentativa naţională a României under 19.

Marti, în meciul amical disputat la Satu Mare cu Ungaria, scor 2-0 (1-0) pentru tricolori, atacantul orădean a fost omul meciului. În minutul 4 a obţinut un penalty, care însă a fost ratat de căpitanul Romario Benzar de la Academia Hagi. Mărkuş a reuşit să deschidă scorul în minutul 29 cu un şut frumos de la 17 metri, după care a mai avut două situaţii de a majora diferenţa. Golul doi a fost înscris de Năstăsie în minutul 69. Mărkuş a rămas pe teren până cu zece minute înainte de final, în timp ce Florean a fost schimbat în minutul 55. Al treilea bihorean, Mădălin Popa, a fost menajat.