Meci cu cinci goluri la Beiuş

BEIUS – Consilierul tehnic Viorel Abrudan şi antrenorul Florin Farcaş au început jocul cu o formulă experimentată, dar au deschis scorul abia în minutul 27, când Daniel Lupaşcu a reluat în plasă, de la zece metri, mingea centrarată de Miculescu.

După patru minute beiuşenii au restabilit egalitatea prin Oraş, care a înscris cu capul din şase metri. La pauză, FC Bihor a schimbat toată echipa, iar gazdele au trecut în avantaj după golul lui Mih (’60). Orădenii au întors situaţia prin Achim (’65), care a şutat plasat de la 16 metri, iar desprinderea s-a produs în minutul 82, când Ember a centrat în faţa porţii şi Rusu a deviat în propria poartă. Asadar, FC Bihor a câştigat meciul amical cu CF Bihorul Beiuş cu scorul de 3-2 (1-1).

Pentru FC Bihor au evoluat: Fildan – Muscă, Lupuţ, Oros, C. Bar – Foro, Fele, Gr. Tudor, R. Iacob – Miculescu, Lupaşcu. În partea a doua formula a fost schimbată: Dobre – Mişuriak, Pătraşcu, Pocean, Bugiu – Achim, Şeroni, Szeles, Vaţlavic – Voiculeţ, Lukacs. Au mai intrat Andor, Ban, Cipău, Ember şi Lobonţ.

De partea cealaltă, antrenorul Rudy Kovacs a mizat pe: Odobasianu – Balea, Rusu, Carţiş, Şerb, Borza, Roşca, Lupo, Mangra, Suciu, Oraş. Pe parcursul jocului au mai intrat: Z. Stoica – Silaghi, Bărnuţiu, Mih, Tomuţiu şi Ciobriş.