Meci-şcoală cu Safilar

ARAD – Divizionara A de handbal masculin CSM Oradea a susţinut o partidă de verificare în deplasare, în compania formaţiei HC Safilar Arad. Meciul s-a încheiat cu scorul de 26-20 (16-10) în favoarea arădenilor.

„Rezultatul nu ne-a interesat deloc. A fost de fapt un meci-şcoală, în care am preferat să testez totţi jucătorii din lot. Am început partida folosind juniorii din lot şi jucătorii de rezervă şi am pierdut prima repriză cu scorul de 16-10. În repriza secundă am trimis în teren posibilii titulari şi scorul a fost egal 10-10”, ne-a declarat antrenorul CS Municipal, Adrian Rus. CSM Oradea susţine astăzi alte două meciuri de pregătire, pe teren propriu, cu colega din Seria C a Diviziei A, HC Minaur II Baia Mare. Partidele au loc la Sala Sporturilor „Antonio Alexe”, cu începere de la orele 9, respectiv 16. Cele două meciuri vor constitui ultimele repetiţii înaintea debutului în noul sezon, care va avea loc sâmbătă, 3 februarie. CS Municipal va juca în prima etapă a turului II în deplasare, cu HC Odorheiul Secuiesc.