Meciuri pe banda rulanta

Reactualizat la:
Meciuri pe banda rulanta
Dupa calificarea in corpore in grupele Cupei UEFA, cele trei pretendente la castigarea campionatului, Steaua, Dinamo si Rapid, se gasesc in fata unei situatii foarte dificile.

Jucatorii lor vor avea, in perioada 16 octombrie – 15 decembrie, mai multe serii de meciuri din trei in trei zile. Steaua are un avantaj insa: nu evolueaza in Cupa Romaniei.

Pentru ca, fata de Steaua, Dinamo si Rapid participa si in Cupa Romaniei, ele vor avea cel putin o partida in plus fata de rivalii din Ghencea. Pana in prezent, doar Steaua s-a mai confruntat cu o astfel de situatie, pentru ca echipa lui Gigi Becali a participat si anul trecut in grupele Cupei UEFA.

In urma unui asemenea program, “militarii” au manifestat o oboseala acuta, fiind in pericol de a pierde campionatul, desi, in primavara, aveau un avans confortabil.

Cea mai dificila serie pare a o avea Steaua, care intalneste pe Farul, in deplasare, pe Lens, acasa, si pe Rapid, in deplasare, intr-un interval de numai o saptamana.


Program Steaua
16.10 Farul (deplasare) – Divizia A
20.10 Lens (acasa) – Cupa UEFA
23.10 Rapid (deplasare) – Divizia A
30.10 Gloria (acasa) – Divizia A
03.11 Sampdoria (deplasare) – Cupa UEFA
06.11 CFR Cluj (deplasare) – Divizia A
19.11 Sportul (acasa) – Divizia A
26.11 Jiul (deplasare) – Divizia A
30.11 Halmstads (acasa) – Cupa UEFA
03.12 FC Vaslui (acasa) – Divizia A
15.12 Hertha Berlin (deplasare) – Cupa UEFA

Program Dinamo
15.10 CFR Cluj (acasa) – Divizia A
20.10 Heerenveen (acasa) – Cupa UEFA
23.10 Sportul (deplasare) – Divizia A
26.10 Petrolul (neutru) – Cupa Romaniei
29.10 Jiul (acasa) – Divizia A
03.11 Levski (deplasare) – Cupa UEFA
06.11 FC Vaslui (deplasare) – Divizia A
19.11 FC Arges (acasa) – Divizia A
26.11 FC National (deplasare) – Divizia A
01.12 TSKA Moscova (acasa) – Cupa UEFA
04.12 Poli Timisoara (acasa) – Divizia A
07.12 Cupa Romaniei?
14.12 Marsilia (deplasare) – Cupa UEFA

Program Rapid
15.10 FCM Bacau (deplasare) – Divizia A
23.10 Steaua (acasa) – Divizia A
26.10 Cetate Suceava (neutru) – Cupa Romaniei
30.10 Farul (deplasare) – Divizia A
03.11 Rennes (acasa) – Cupa UEFA
05.11 Gloria (deplasare) – Divizia A
19.11 CFR Cluj (acasa) – Divizia A
24.11 Sahtior (deplasare) – Cupa UEFA
27.11 Sportul (deplasare) – Divizia A
01.12 PAOK Salonic (acasa) – Cupa UEFA
04.12 Jiul (acasa) – Divizia A
07.12 Cupa Romaniei?
14.12 Stuttgart (deplasare) – Cupa UEFA


Sursa: Onlinesport.ro