Medaliate in Ucraina

De Gavril Nutiu
Un grup de patru judoka de la JC Liberty LPS Bihorul (antrenori Aurelian Fleisz, Alexandru Goncearenko) a participat la concursul de Cupă Europeană pentru juniori Under 20 de ani, disputat la Kiev (Ucraina).

Cel mai bun rezultat a fost obţinut de Larisa Florian, care a cucerit medalia de aur la categoria 52 kg. Lorena Podelenczki s-a situat pe locul III la categoria 70 kg, intrând în posesia medaliei de bronz. Mădălina Pantea a ratat podiumul, clasându-se pe locul V la 70 kg. Andreea Florian a ocupat locul IX la 57 kg. O altă judoka orădeană, Patricia Petras (52 kg), a luat parte la concursul de Cupă Europeană pentru cadeţi (U 17 ani) de la Biesko Biela (Polonia), unde s-a clasat pe locul VII.