Medalii orădene la Cupa României

De Teodor Biriş
Reactualizat la:
King Do Lions
King Do Lions
Cluburile orădene King Do-Lions (preşedinte Andreea Ganea, antrenor Tulkos Romeo) şi Royal Kwon (preşedinte Francisc Tripa, antrenor Pascuj Sandor) au participat la Cupa României organizată la Dej de Federaţia Română de Sporturi Marţiale Coreene.

Competiţia s.a desfăşurat pe regulamentele de taekwon-do ITF, respectiv WT.

King Do-Lions a participat cu 17 sportivi, care au cucerit 12 locuri I, 10 locuri II şi 8 locuri III, în timp ce Royal Kwon a deplasat 14 sportivi, al căror bilanţ a fost următorul:  9 locuri I, 4 locuri II şi 5 locuri III.

De asemenea Răzvan Cotuţ, Denisa Cotuţ şi Szabo Sergiu (toţi de la King Do-Lions) au fost desemnati cei mai buni sportivi ai competitiei la copii masculin, juniori, respectiv la seniori, iar de la Royal Kwon, Tripa Kira a fost desemnata cea mai buna sportiva a competitiei la copii-fete.

royal-kwon Royal Kwon ©

În clasamentul general, pe probele de taekwon-do ITF pe locul I s-a clasat CS King Do-Lions Oradea cu 108 puncte, urmat de Impact Cluj – 89 puncte, Vulturii Dej – 81 puncte, Royal Kwon Oradea – 59 puncte.

Rezultate King Do-Lions Oradea:

Locul I: Răzvan Cotuţ-tehnici speciale copii; Bajgyik Szabolcs-luptă copii -10ani/+40kg; Karina Mihuţa-tull copii fem.2-1Gup şi luptă copii -12/-45kg; David Sferle-luptă juniori +75 kg şi tehnici speciale; Andrei Pascu-lupta juniori -57kg; Nicolae Pascu- spargeri forţă; Denisa Cotuţ-lupta jun.fem.-64kg şi tehnici speciale; Szabo Sergiu-luptă seniori -78kg si tehnici speciale;

Locul II: Răzvan Cotuţ-tull copii 2-1Gup şi luptă copii -14ani/-50kg; Carina Popa-luptă copii -10ani/-30kg; Antonio Mag-tull jun.8-7Gup si lupta jun.-69kg; Nicolae Pascu-luptă jun.+75kg; Perecz Melinda-tull jun. fem.8-7Gup; Denisa Cotut-tull jun.fem.1Dan si spargeri forta; Szabo Sergiu-spargeri forţă seniori masculin;

Locul III: Alex Bar-tull copii 8Gup şi luptă copii -10ani/-40kg; Devid Blaga-luptă copii -14ani/-42kg; Nicolae Ghitaş-lupta copii -14ani/+58kg; Rares Gurău-luptă copii -14ani/+58kg; Carina Popa-tull copii fem.8-7Gup; Ioana Oltean-luptă copii fem.-12ani/-40kg; Perecz Melinda-luptă jun.fem.-70kg.

Rezultate Royal Kwon:

Locul I: Tripa Kira- luptă- 40kg şi tull-3 gup; Miruna Petruş -luptă -50 kg; Casandra Cornea – luptă -40 kg şi tull-6 gup; Laria Cornea – luptă -8 ani; Răzvan Giosu- luptă-8ani; Alfoldy David – tull 5 gup; Andre Richarad- tull 3 Gup

Locul II: Alfoldy David – luptă -80 kg; Bohacs Jazmin – tull – 7 gup, Răzvan Giosu- tull-7 gup; Andre Richarad- luptă-55 kg.

Locul III: Luca Ştreng-tull -6 gup, Miruna Petruş-tull-6 gup; Luca Borz – tull – 7gup; Andre Richard – technici speciale juniori individual; Larisa Cornea – tull -7 gup



0Comentarii

Herzlichen Dank für Ihren Kommentar - dieser wird nach einer Prüfung von uns freigeschaltet. Beachten Sie, dass dies gerade an Wochenenden etwas länger dauern kann. Kommentare von registrierten Usern werden sofort freigeschaltet - hier registrieren!

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici !