Medalii pentru inotatorii de la CSM Timisoara

De Cristian Onaca
Înotătorii de masters timişoreni au avut o evoluţie excelentă la concursul din localitatea maghiară Szentes. Sportivii CSM-ului au încheiat competiţia internaţională din ţara vecină cu 7 medalii.

Sâmbătă şi duminică s-a desfăşurat, la Szentes, concursul internaţional de înot masters Nemzeti Szenior, întrecere ajunsă la cea de 17-a ediţie. Printre cei 260 de sportivi din Ungaria, România, Serbia, Austria şi Slovacia s-au aflat şi o delegaţie alcătuită din cei cinci înotători de la clubul CSM Timisoara.

Gheorghe Szuhanek (categoria 70-74 ani), Alexandru Kuhn Alexandru (60-64 ani), Monica Irimie (65-69 ani), Tobor Novak (50-54 ani) şi Cerasela Şerban (40-44 ani) au încheiat concursul cu numai puţin de 7 locuri pe podium. Alexandru Kuhn a obţinut câte un loc întâi, un loc doi şi un loc trei, Gheorghe Szuhanek s-a clasat pe locul doi, iar Tibor Novak s-a clasat al treilea în două rânduri.

În fine, ştafeta timişoreană de 4×33 metri liber bărbaţi a terminat prima linia de finiş.