„Memorialul Aurel Ciosa“

REŞIŢA – Ediţia din acest an a „Memorialului Aurel Ciosa“ la lupte greco-romane, organizată la Lugoj, de Clubul Sportiv Şcolar din localitate, i-a avut în prim-plan şi pe cei opt componenţi ai Clubului Sportiv Municipal, pregătiţi de antrenorul Nicolae Constantin.

Şase pe podium

Astfel, cel mai bun rezultat a fost obţinut de Ciprian Bura, care s-a impus în limitele categoriei 53 de kg. De fapt, a fost o finală reşiţeană, Mirel Onica fiind nevoit să se mulţumească cu locul secund. Tot pe locul al II-lea s-a situat şi Ionel Ganea, la categoria 42 kg. Iar pe poziţia a III-a a podiumului de premiere au urcat: Ovidiu Atănăsoaie (35 kg), Alexandru Giorici (50 kg) şi Emanuel Maşniţă (63 kg).

Comportări bune, în opinia antrenorului Nicoale Constantin, au mai avut şi Gabriel Boşca (50 kg) şi mai ales Ionuţ Golfiţă care, la cele 39 kg ale sale, a luptat la categoria 45 kg. „Vreau să precizez că băieţii clasaţi pe locul al III-lea, au pierdut în faţa câştigătorilor categoriilor la care au concurat, ne-a mai spus Nicoale Constantin“.

Locul doi, pe echipe

În clasamentul pe cluburi, C.S.M. Reşiţa s-a clasat pe locul al II-lea, după C.S.Ş. Lugoj, dar înaintea C.S.Ş. Drobeta Tr. Severin.