Milan pierde amicalul cu Betis

SPANIA – Detinatoarea Ligii Campionilor, AC Milan, a pierdut meciul amical disputat in Spania, impotriva lui Betis Sevilla, scor 0-1, gratie unui penalty transformat de Mark Gonzalez in repriza a doua.

Dupa un inceput mai bun al andaluzilor, cu o parada de zile mari facuta de Dida la sutul lui Odonkor din minutul 2, AC Milan si-a respectat blazonul si a preluat fraiele jocului, insa Seedorf, Gilardino si Pirlo nu au putut sa-l invinga pe Ricardo, iar cu doua minute inainte de pauza detinatoarea Ligii Campionilor a avut un gol anulat, Gilardino aflandu-se in pozitie de ofside.
La pauza, Carlo Ancelotti i-a scos pe Dida, Oddo si Jankulovski si i-a introdus pe Marcos Storari, Cafu si Serginho, iar la numai doua minute de la reluare Betis Sevilla a beneficiat de o lovitura de pedeapsa, transformata cu succes de Mark Gonzalez.
AC Milan si-a continuat ofensiva dupa primirea golului, dar nici Gilardino si nici Seedorf nu au putut sa-l invinga pe Ricardo, aflat intr-o zi de gratie.