Motorul a surclasat Citius

Într-un meci contând pentru Divizia A, seria vest, la fotbal feminin, Motorul Oradea a învins echipa Citius Târgu Mures cu scorul de 6-0 (2-0). Scorul a fost deschis de Grosu în minutul 18, dupa care Crâsmariu (’24) a majorat diferenta cu un sut de la 22 de metri la vinclu.

Din minutul 33, gazdele au evoluat în inferioritate numerica, Alina Iova fiind eliminata. În repriza a doua, oradencele au mai punctat de patru ori. Grosu (’47) a finalizat din careu, iar unsprezece minute mai târziu Molnar a sutat sub transversala de la 25 de metri. Apoi, în minutul 75, Gianina Soldan a înscris cu un sut de la 16 metri, iar Boros a închis tabela (’85) cu un sut de la opt metri, pozitie laterala.

Pentru Motorul (antrenor Pap Attila) au evoluat: Cioara – Iova, Varga, Gabor (’71 Dobre), Iacov (’46 Morar) – Molnar, Crâsmariu, Tatar (’80 Boros), Popa (’68 Coroian) – Grosu, Soldan.