Mureşan confirmă

3Comentarii
A doua etapă a Campionatul Mondial de Motocilism viteză, disputată ieri la Jerez – în Spania – a fost una cu noroc pentru pilotul arădean Robert Mureşan.

Plecat de pe poziţia a 28-a a grilei de start, în cadrul clasei 125 cmc, Mureşan a făcut o cursă foarte bună, iar la final a terminat în „Top 20”, mai precis pe locul 18. Această poziţie reprezintă cea mai bună performanţă a lui Robi şi a motociclismului românesc.

Mureşan şi-a făcut, astfel, un frumos cadou la împlinirea vârstei de 16, aniversare ce a avut loc joia trecută.

Cursa a fost câştigată, la fotografie, de ungurul Gabor Talmacsi în faţa lui cehului Luca Pesek.