Mutu briliant, Del Piero superstar

Adrian Mutu a inceput titular partida din Cupa Italiei pe care Juventus a castigat-o cu scorul de 4-1 in fata celor de la Fiorentina, marti seara. Mutu a marcat golul trei pentru Juve, iar Del Piero a bifat un hat-trick.

Fabio Capello a inceput si aceasta partida cu Mutu titular, dandu-i credit romanului dupa celor doua goluri din campionat.

Mutu a jucat mai retras pe partea dreapta. In centru atacului, antrenorul lui Juve a mizat pe cuplul Zalayeta-Del Piero. Pe partea stanga a inceput cu Nedved.

Trezeguet si Ibrahimovic sunt doar rezerve.

Alessandro Del Piero a reusit sa deschida scorul dupa o pasa primita de la Mutu in minutul 8. In minutul 17, acelasi Alex Del Piero a reusit sa inscrie un gol superb din lovitura libera.

Mutu a punctat si el printr-un sut plasat din interiorul careului lateral dreapta in coltul lung.

Spre finalul primei reprize, Adi Mutu a executat o lovitura libera, insa portarul Fiorentinei a retinut in doi timpi.

Adrian Mutu a inceput in teren si repriza secunda.

Juventus a beneficiat in minutul 57 de un penalti, dupa un fault facut la Zalayeta. Del Piero a luat balonul si l-a executat fara nici o problema pe portarul advers.

Dupa acest gol, capitanul lui Juventus, Alessandro Del Piero a jucat pentru spectacol.

Fiorentina a reusit sa reduca din diferenta in minutul 63, printr-un gol marcat cu capul.

In minutul 75, Mutu l-a gasit foarte bine in careu pe Zambrotta, insa fundasul Juventusului pierde timp si este nevoit sa intoarca balonul spre un coechipier.

Zalayeta a avut sansa golului cinci pentru Juventus, dupa o pasa primita de la Mutu, insa el si-a prelungit prea mult balonul si s-a ciocnit cu portarul advers. Dupa aceasta faza, Zalayeta a fost inlocuit cu Oliveira.

Jucatorul roman, Adrian Mutu a reusit sa joace toate minutele din acest meci. Capello pare ca are din ce in ce mai multa incredere in el.

Alessandro Del Piero a fost numit “superstar” de comentatorii acestui meci.