Mutu, gol in Juve-Treviso

Adrian Mutu a inceput titular meciul Juventus – Treviso, scor final 3-1, disputat astazi in cadrul etapei a 13-a din Serie A.

Fabio Capello a inceput cu Ibrahimovic, Trezeguet si Mutu in ofensiva. Del Piero si Nedved au fost doar rezerve. Adrian Mutu a marcat pentru 1-1 in minutul 37, dupa ce la un moment dat Treviso conducea din minutul 25 cu 1-0. Zlatan Ibrahimovici a patruns pe partea dreapta, i-a pasat in careu lui Mutu, iar acesta a marcat cu poarta goala din 6 metri.

Scorul la pauza, 2-1 pentru Juventus.

Mutu a fost foarte aproape de a marca golul trei pentru Juventus in minutul 58, insa dupa ce a trecut de trei adversari a sutat slab, peste bara transversala din 9 metri lateral stanga.

In minutul 63, Adrian Mutu a avut din nou golul in picior! Ibrahimovic l-a gasit excelent in careu, insa sutul lui Mutu a fost deviat in corner de un fundas advers.

Capello a efectuat prima schimbare in minutul 71. L-a introdus pe Del Piero si l-a scos pe… Trezeguet! Mutu a ramas in teren !

In minutul 75, a venit si momentul unei noi schimbari la Juventus. A intrat Pavel Nedved si a iesit… ADRIAN MUTU! Meci destul de reusit pentru jucatorul roman.

Alesandro Del Piero a marcat in minutul 82, golul numarul trei pentru Juventus.

Cu 5 minute inainte de final, Capello a efectuat ultima schimbare. A intrat Zalayeta si a iesit Ibrahimovic.

In minutul 86, Del Piero a executat excelent o lovitura libera de la 29 metri lateral stanga, insa mingea a intalnit bara transversala!

Scorul final al acestui meci a fost: Juventus 3-1 Treviso

Sursa: Onlinesport.ro