Înfrângeri la limită pentru CFR şi Auxerre

CÎMPIA TURZII - Primul joc disputat de CFR Timişoara cu Alin Artimon pe banca tehnică a însemnat o nouă înfrângere pentru „feroviari”, timişorenii fiind învinşi de Industria Sârmei Cîmpia Turzii cu 1-0. Prima repriză a fost una ştearsă, cele două echipe nefăcând altceva decât să se tatoneze în permanenţă.

Actul secund a fost ceva mai interesant, în această parte a jocului echipa gazdă reuşind unicul gol al partidei, prin Bucur, în minutul 60. Auxerre Lugoj a pierdut din nou la un singur gol diferenţă (1-0), de această dată lugojenii fiind învinşi în partida disputată la Hunedoara, în compania celor de la Corvinul.

Auxerre Lugoj este ocupanta ultimului loc în clasament, evitarea retrogradării fiind imposibilă. În aceste condiţii, Dan Firiţeanu, tehnicianul lugojenilor apelează în cea mai mare parte la jucători tineri, reconstrucţia echipei fiind principalul obiectiv.