Nou succes pentru CSS Deva

Sportivii secţiei de lupte a CSS Deva au obţinut 18 medalii (10 de aur, două de argint şi şase de bronz) în cadrul unui puternic concurs desfăşurat, recent, la Târgu Mureş. La competiţie au participat 240 de sportivi de la 12 cluburi din ţară care s-au întrecut la trei catregorii de vârstă, respectiv copii, cadeţi şi juniori.

Deva – Cele mai multe medalii pentru CSS Deva le-au obţinut sportivii antrenaţi de Doru Ailincăi care au cucerit şapte medalii.
Pe locul I au urcat Laurenţiu Nichitaru (63 kg), Raul Donu (32 kg), Andrei Olaru (85 kg) şi Alexandru Hădău (44 kg), pe locul secund a fost Elena Ilica (55 kg), iar pe poziţia a III-a s-au situat Petru Lupu (38 kg) şi George Moldovan (25 kg).

Sportivii pregătiţi de Cosmin Văcăraşu au obţinut patru medalii de aur prin Andreea Peliancă (43 kg), Liviu Prejba (44 kg), Mihai Beşiu (55 kg) şi Vlad Volda (69 kg) şi un bronz prin Mihaela Feurdean (49 kg).

Rezultate foarte bune au obţinut şi sportivii antrenaţi de Suraj Moravan care au luat şase medalii după cum urmează: două de aur prin Alexandru Baniaschi (52 kg) şi Florin Precupeanu (69 kg), una de argint prin Alexandra Leuca (63 kg) şi trei de bronz prin Vali Curelariu (55 kg), Alexandru Lupşa (83 kg) şi Andrei Grigoraş (50 kg).