“Nu ne-au fost superiori”

Steaua se menţine în plasa lui Dinamo, după victoria cu 2-1 din derby-ul etapei a 18-a a Diviziei A, cu Poli Timişoara. Echipa lui Olăroiu a spart gheaţa pe stadionul Naţional.

Primele goluri şi prima victorie pentru roş-albaştri, pe cea mai mare arenă a ţării, au fost obţinute chiar împotriva uneia din contracandidatele la titlu.

Echipa din Ghencea a început exploziv şi conducea după 23 de minute de joc, cu 2-0, după reuşita lui Nicolae Dică şi eurogolul lui Bănel Nicoliţă.

Poli a revenit în joc chiar înainte de pauză prin Bălace şi a dominat repriza secundă, însă fără rezultat.

Tehnicianul Olăroiu a declarat la sfârşitul meciului că jucătorii au decis victoria şi că Hagi este un antrenor foarte bun

La rândul său, Crăciunescu a spus că steliştii n-au fost superiori, un rezultat egal fiind echitabil.

Atât Steaua, cât şi Poli vor juca următorul meci împotriva Rapidului. Roş-albaştrii, joi în Cupa UEFA, iar bănăţenii, duminică în campionat.