Învingător la Grand-Prix

Bucureşti – Stadionul Tineretului „Iolanda Balaş-Söter” a găzduit etapa a II-a a concursului naţional Grand-Prix atletic pentru juniori II.

Concursul a avut şi un rol de selecţie pentru competiţiile majore din acest an ale FR Atletism la nivelul juniorilor II, CM, Cupa Mării Negre şi Campionatele Balcanice.

Grupa de atleţi aruncători de la CS Crişul, condusă de antrenorii Livia şi Albert Méhes, a fost reprezentată de trei sportivi. Cele mai bune evoluţii le-a avut Méhes Alexandru, care a câştigat proba de aruncare a ciocanului, cu 64,86 metri, şi s-a situat pe locul secund la aruncarea greutăţii, cu 15,21 metri.

Kiss Orsolya a ocupat locul V la ciocan, cu 24,50 metri, iar Nemes Robert s-a clasat pe locul VII în aceeaşi probă, la masculin, cu 32 metri, ambele rezultate constituind noi recorduri personale pentru cei doi atleţi orădeni.