Oboseala şi-a spus cuvântul

CSM Oradea a mai jucat o partida de pregatire duminica dimineata, în afara turneului. Adversara i-a fost de aceasta data o forta a primei divizii de baschet, CSU Sibiu.

Echipa antrenata de reputatul tehnician Mircea Vulc s-a impus pe final la o diferenta confortabila, câstigând cu scorul de 74-90 (19-20, 22-24, 14-12, 19-27).

În ciuda diferentei de 16 puncte înregistrate la final, CS Municipal a opus o rezistenta de remarcat sibienilor. S-a mers „cap la cap” primele trei „sferturi”, cu un usor plus pentru oaspeti.

Oboseala acuzata de oradeni dupa cele trei meciuri ale turneului jucate în doar doua zile si-a spus cuvântul, ultimul „sfert” fiind dominat copios de sibieni.
Cel mai bun marcator al CS Municipal a fost si de aceasta data sârbul Djordjic, marcator a 30 de puncte, urmat de Bilbija cu 15 si Nicoara cu 12 puncte realizate în aceasta partida.