Olimpia a învins CF Beiuş

SATU-MARE – După jocul de-a retragerea din campionat a echipei Olimpia Satu Mare, FRF a reprogramat meciul cu CF Beiuş din etapa XIII. Gazdele au câştigat cu 3-1 (2-1). Sătmărenii au deschis scorul în minutul 12, când Cosma a centrat şi Dănilă a marcat cu capul.

Pătcaş (’34) a majorat diferenţa. Beiuşenii au avut o tresărire de orgoliu, reducând din handicap prin Suciu (’45), cu un şut imparabil din voleu, din careul mic. Desprinderea Olimpiei s-a produs în minutul 58, când juniorul Solomej a scăpat singur şi l-a învins pe Odobasianu.
Pentru CF Beiuş au evoluat: Odobasianu – Vereş, Roşca, Şerb, Carţiş, Balea, Lupo, Borza (’84 Tomuţiu), Oraş (’87 Bărnuţiu), Suciu, Mangra (’70 Mih). Antrenor: Rudy Kovacs.